طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد درماههای محرم و صفر برای چهارمین سال متوالی برگزار می شود

طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد  درماههای محرم و صفر برای چهارمین سال متوالی برگزار می شود

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل در نشستی که با حضور مدیر کل اوقاف ،مدیرکل اداره زندان ها، مدیر کل کمیته امداد امام (ره)، نمایندگانی از اداره کل دادگستری استان و سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از خیرین برگزار شد به استفاده بهینه از ظرفیت ماههای محرم و صفر در خصوص آزاد سازای زندانیان جرایم غیر عمد و مالی اشاره کرد و افزود: این طرح که از سه سال گذشته آغاز شده برای چهارمین سال متوالی در حال اجراست و در این راستا از ظرفیت مردم حسینی و ولایت مداراستان، خیرین گرانقدر ، سازمانها ، ادارات و نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی بهره می گیریم تابا آزادسازی ۷۲تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی به نیت ۷۲ شهید کربلا بتوانیم خانواده های این زندانیان را شاد و از ایجاد آسیب های اجتماعی ناشی از آن را جلوگیری کنیم.

محبوبی گفت: در سال جاری تاکنون ۷۲نفر زندانی مالی با محکومیت۷میلیاردو۸۰۰میلیون تومان به کمک خیرین از زندانها آزاد شده که اتفاق میمون و مبارکی است.
وی بیان کرد : رضایت شاکیان ، آورده خود زندانیان، تسهیلات بانکی و تقسیط مبلغ پرونده ها نیز در آزادی این زندانیان موثر بود.
محبوبی ادامه داد: درطول سه سال گذشته به ترتیب بالغ بر ۱۰۷ میلیون تومان سال دوم حدود ۱۶۶ میلیون تومان و در سال گذشته بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در ماههای محرم و صفر برای آزادی زندانیان جمع آوری شده و پیش بینی می شود به یاری و مدد مردم عزیز و خیرین محترم این رقم در سال جاری به یک میلیارد تومان برسد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تصریح کرد: تفاهمنامه ای بین اداره اوقاف ، اداره کل زندانها و ستاد دیه تنظیم شده است تا با هم افزایی و هم پوشانی بهتر بتوانیم در این مسیر گامهای موثری برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی برداریم.
محبوبی افزود: مطابق دستورالعملی که از ستاد دیه کشوری آمده در سراسر کشور پویشهای متعددی با عناوین مختلف برای حمایت اززندانیان با جرائم غیر عمد انجام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: هماهنگی با شهرداری ها برای نصب بنردر راستای اطلاع رسانی بیشتر و هماهنگی با بخش های خصوصی و نیمه خصوصی و ادارات مختلف در اجرای طرح محرم و صفر و طرح هر مسجد یک زندانی ، برگزاری پویش نذر هشتم با هدف آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد به نیت امام هشتم ماهانه هشت زندانی ازجمله اقداماتی است که انجام میگیرد.

مدیر کل اداره اوقاف نیز در ادامه جلسه حمایت از زندانیان را برای صیانت از آبروی خانواده های آنها موثر دانست و گفت: در بحث اطلاع رسانی در حمایت اززندانیان باید نگاه هم افزایی و هم پوشانی داشته باشیم و در تامین زیرساخت ها به منظورتقویت باورهای انسانی در کمک به همنوعان خود تلاش نماییم.
حجت الاسلام ستوده ادامه داد: در صورتیکه ملکی به نیت آزاد سازی زندانیان وقف شود می تواند طی سالهای متمادی آورده پایداری برای کمک به زندانیان داشته باشد.

تنظیم:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *