در سال گذشته ۱۷ روستا از نعمت برق بهره‌مند شدند

در سال گذشته  ۱۷ روستا  از نعمت برق بهره‌مند شدند

به گزارش گروه رسا نه ا ی برای اردبیل  حسن محمدی  مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به مناسبت روز خبرنگار از دفتر این رسانه  بازدید و در گفتگو با خبرنگار ما گفت :

خوشبختانه علیرغم شرایط نامساعد اقتصادی در سال گذشته برای ۱۷ روستا برق رسانی صورت گرفته و شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستیم.

 وی در ادامه افزود : پست ۲۳۰ کیلو ولت خلخال درحال احداث می باشد و پست ۶۳ کیلو ولت بیله سوار به اتمام رسیده و در هفته دولت افتتاح خواهد شد ضمن اینکه پست ۲۳۰ کیلو ولت مشکین شهر هم  تصویب و محل احداث آن جانمایی گردیده است.

محمدی تاکید کرد : توسعه پست مرکزی اردبیل هم جهت ذخیره سازی در حال احداث است و  با توجه به اینکه در بافت های فرسوده با عملیات نو سازی  هر واحد تبدیل به ۵یا۶ واحد می شود نیاز به افزایش ظرفیت کاملا محسوس بوده و پست مرکزی اردبیل در راستای همین نیاز ها در حال احداث است .

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در رابطه با بحث کمبود  کنتور برق و مشکلات پیرامون گفت :  در  سال گذشته  به دلیل نوسانات  قیمت کنتور و چالشهای اقتصادی که کشور را در بر گرفته بود  با مشکلاتی رو به رو شده بودیم که به لطف خدا و تلاش های شبانه روزی مسؤولان حوزه اقتصاد وبا پیگیری و جدیت  وزارت نیرو امسال توانستیم  با کسب مجوز مناقصه با کارخانه های تولید کننده جدید قرارداد ببندیم و در حال حاضر این کارخانه ها قادر به تولید ماهانه هزار دستگاه کنتور برق هستند که تا یک ماه دیگر در  بحث ارائه کنتور به مشترکین مشکلی نخواهیم داشت و به محض تقاضا ، عرضه نیز اتفاق خواهد افتاد .

 محمدی افزود : خوشبختانه روند امور توزیع برق در استان  رو به پیشرفت است وبا برنامه ها و تدابیری که اندیشیده شده تلاش می‌کنیم خاموشی ها کمتر شده و شاخص‌های کیفی را بهبود بخشیم.

وی خاطر نشان کرد :  در دنیا و مخصوصا  در کشورهای توسعه یافته سه شاخص در مورد تولید و توزیع برق وجود دارد اولین شاخص «برق برای همه» است که به جرات می توان گفت در حال حاضر همه اهالی استان اردبیل از نعمت برق برخوردار هستند. دوم «برق برای دیجیتال» که در این مورد هم حساسیت افزایش و خاموشی ها حتی الامكان کاهش یافته و سوم «برق با حداقل کربن» که در این مورد نیز ما تمام توان خود را به کار بسته ایم و آمارهای قابل قبولی در این زمینه به دست آمده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود : اولین نیروگاه مگاواتی  شمالغرب در اردبیل افتتاح شده است که تا یک و نیم مگاوات  آن به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و این پروژه تا دو مگاوات  هم پیش خواهد رفت . برقی که در سال‌های قبل به مردم به نرخ ۷۴ تومان به فروش می رسید اکنون بانرخ۹۰ تومان عرضه میشود اما بهای تمام شده چهارصد و نود تومانی برای دولت دارد. امیدواریم مردم با نگاهی به این موضوع گامی اساسی در راستای صرفه جویی بردارند چرا که میزان مصرف برق در کشور ما تقریبا سه برابر اروپا است.

محمدی گفت : ما معتقدیم که با رسانه ها اهداف مشترکی داریم و وجه اشتراک ما اطلاع رسانی است . باید نیازهای مردم را درک کنیم و در این راستا باید با مطبوعات و رسانه ها تعامل دو طرفه داشته باشیم . برای تاثیر در فرهنگ مصرف و تغییر مدل رفتاری می‌توان با  کمک رسانه‌ها گامی موثر برداشت و به نظر می‌رسد امسال این اتفاق موثر بوده و مردم با صرفه جویی یاری رسان ما بوده اند.

وی افزود : حذف قبض کاغذی یکی از اقداماتی است که به منظور صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت و قطع درختان صورت می گیرد. در دو شهرستان این کار انجام شده و خوشبختانه استقبال خوبی به عمل آمده. رسانه‌ها هم در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در این مورد همچنین در ارائه الگوی مصرف می توانند بسیار موثر واقع شوند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *