کارت عضویت اعضای کتابخانه ها تمدید می شود

کارت عضویت اعضای کتابخانه ها تمدید می شود

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: اعضای کتابخانه نگران تمام شدن مهلت عضویت خود در کتابخانه های عمومی نباشند چرا که چهار ماه به تاریخ عضویت کارت ها افزوده شده است.

پروانه رضا قلیزاده صبح روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار گروه رسانه‌ای برای اردبیل اظهار کرد: اعضا می توانند با استفاده از سایت کتابخانه برای اطلاع از موجود بودن کتاب در مخزن به کتابخانه مراجعه کنند البته ورود اعضا به مخزن ممنوع است و کتابداران، کتاب مورد نظر آنها را تحویل خواهند داد.

 وی ضمن تاکید بر اجتناب از حضورهای غیر ضروری گفت: به زمان مهلت کتاب ها ۱ ماه افزوده شده و اعضا عجله ای برای تحویل کتاب ها نداشته باشند و در صورت دریافت کتاب مهلت تحویل ۱ ماه است که در صورت نیاز به تمدید می توانند از طریق سایت و یا تماس تلفنی اقدام به تمدید کنند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد: طبق دستورالعمل بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا و نهاد ملی کتابخانه های کشور دستکش، ماسک و شیلد بین کارکنان کتابخانه ها توزیع شده و سالن ها با یک سوم ظرفیت خود آماده خدمت رسانی هستند.

در روزهای کرونایی برنامه های خوبی در راستای ترویج کتابخوانی اجرا شد

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: ستاد ملی کرونا در اسفند و فروردین ماه امانت دادن کتاب ها را ممنوع کرد اما بخش غیرحضوری و الکترونیکی کتابخانه فعال بود و تلاش شد اعضای هر کتابخانه به یک لینک مجازی کتابخوانی ملحق شوند.

پروانه رضا قلیزاده افزود: از اوایل فروردین ماه سال جاری تا اواخر اردیبهشت ماه برنامه های معرفی و خواندن بخشی از کتاب با عنوان «پویش در خانه بمانیم»، نقاشی کودکان با «موضوع کرونا را شکست میدهیم» و درست کردن کاردستی با همکاری صداوسیما صورت گرفت و به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شد.

وی ادامه داد: اجرای جشنواره رضوی هم که شامل معرفی کتاب و پرسش و پاسخ، روزنامه دیواری، داستانک نویسی و نقاشی است امسال هم به صورت الکترونیکی و پی دی اف در ۳ بخش کودک، نوجوان و جوان و بزرگسالان برگزار می شود و زمان آن تا اواخر تیرماه تمدید شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: برنامه های شاد و حضوری با عنوان «با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» در راستای ترویج کتابخوانی در مناطق پناه آباد و نیار اجرا شده بود که بدلیل کرونا اجرای آن در سلمان آباد به تعویق افتاده است و ما در این دوران باید از ظرفیت های فضای مجازی برای ترویج کتابخوانی استفاده کنیم.

پروانه رضا قلیزاده ادامه داد: سعی ما ایجاد تعامل سازنده با ارگانها و نهادها است تا بتوانیم مشکلات و چالش های کتابخانهو سالن های مطالعه را حل کنیم و در این راستا جلسه ای با خیرین خواهیم داشت.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *