برای حفظ سلامت افراد دیگر فعالیت برخی از اصناف در اردبیل تعلیق خواهد شد

برای حفظ سلامت افراد دیگر فعالیت برخی از اصناف در اردبیل تعلیق خواهد شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در استان اردبیل رو به افزایش است و اگر تعداد آمار بستری ها باز هم افزایش یابد برای سلامت افراد دیگر فعالیت برخی از اصناف در اردبیل تعلیق خواهد شد.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل شهرام حبیب ‌زاده روز یکشنبه در مصاحبه با ایرنا تصریح کرد: در چند روز اخیر بدلیل بی توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی تعداد مراجعان به اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) افزایش یافته و دوباره بخش ۳ این بیمارستان برای پذیرش بیماران و موارد بستری فعال شده است.

وی بیان کرد: اگر روند افراد مبتلا و تعداد بستری ها افزایش یابد از ظرفیت سایر مراکز بیمارستانی خصوصی و دولتی استان برای بستری و درمان مبتلایان به کرونا استفاده خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: تا ۲ سال آینده این بیماری ادامه خواهد داشت و مردم باید به زندگی در کنار این بیماری با رعایت پروتکل های بهداشتی عادت کنند.

شهرام حبیب ‌زاده ادامه داد: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا احتمال ورود دوباره اردبیل به وضعیت قرمز وجود دارد که دوباره شرایط محدود کننده اردیبهشت ماه تکرار خواهد شد.

وی گفت: رعایت موازین بهداشتی از طریق استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای همه ضروری است.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *