کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد اردبیل فعالیت خود را از سر گرفتند

کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد اردبیل فعالیت خود را از سر گرفتند

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: از ۷ تیرماه امسال مراکز ترک اعتیاد موظف به پذیرش معتادین با ۵۰ درصد ظرفیت خود هستند اما با توجه به شیوع بیماری کرونا برای رعایت پروتکل های بهداشتی اقداماتی همچون راه‌اندازی اتاق قرنطینه، آزمایش تست کرونا قبل از جذب معتادین، نگهداری ۱۴ روزه افراد ورودی به کمپ در اتاق قرنطینه انجام شده است.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل بهنام بهشتی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خلخال به نقل از ایرنا اظهار کرد: نقشه راه پیشگیری، مبارزه و درمان اعتیاد استان اردبیل تدوین و وظیفه هر یک از دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در آن مشخص شده که افزایش ۲۸ درصدی کشفیات هم در راستای همین شرح وظایف است.

وی ادامه داد: امروزه قبح مصرف سیگار و قلیان در بین خانواده ها شکسته شده و با توجه به اینکه سیگار و قلیان دروازه ورود به مصرف مواد مخدر هستند ۵۵ درصد والدین زمانی از مصرف مواد توسط فرزندانشان مطلع می‌شوند که فرزندان آنها معتاد شده است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل افزود: خانواده ها باید ازمصرف سیگار و قلیان فرزندان خود ممانعت کنند چرا که ۹۵ درصد افراد معتاد سیگاری هستند.

بهنام بهشتی بیان کرد: وجود برخی باورهای غلط پیرامون مواد مخدر مبنی بر ممانعت از پیری، سلامتی جسم و درمان بیماری‌ها ، جوان‌سازی و همچنین نبود قانون منع کننده از خرید سیگار برای افراد کم و سن و سال فروش آن ها را افزایش داده است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا برنامه های اجتماع محور مبارزه با موادمخدر از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف اجتماعی، مبارزه با موادمخدر با تلاش نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های امنیتی دست‌اندرکار همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است و در چنین روزهایی راه‌اندازی همایش پیاده‌روی با خانواده با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند مفید باشد.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *