۲۵ میلیارد ریال برای ستاد دیه جمع آوری شده است

۲۵ میلیارد ریال برای ستاد دیه جمع آوری شده است

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا جشن گلریزان امسال به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه های تولیدی در صدا و سیما و شبکه های مجازی در استان و شهرستان ها انجام گرفت و ۲۵ میلیارد ریال برای ستاد دیه جمع آوری شده که تا پایان تیرماه هم ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل ناصر عتباتی اظهار کرد: کمک های مالی به آزادسازی زندانیان غیر عمد و مالی نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته که تغییر دیدگاه جامعه نسبت به آن ها بدلیل تلاش شبانه روزی کارکنان نمایندگی ستاد دیه استان و ارائه عملکرد شفاف این نهاد است.

وی در اولین مرحله از جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی که امروز صبح با رعایت اصول و موازین بهداشتی برگزار شد گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی که اولویت ما است باید از ظرفیت مردم خیر استان استفاده کنیم.

۲ نسوان و ۲۶ زندانی مرد در اردبیل آزاد شدند

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: با جمع آوری ۵۰ میلیارد و ۸۰۲ میلیون ریال ۳۰ تن از زندانیان غیر عمد و مالی آزاد شدند.

کریم الله محبوبی افزود: در سه ماهه اول سال جاری تعداد ۲۶ فقره محکومیت مالی، ۳فقره محکومیت مهریه و ۱ فقره محکومیت دیه ناشی از حوادث گارگاهی با مبلغ ۴ میلیارد و۷۳۳ میلیون ریال گذشت رضایتمندانه شکات، ۹میلیارد و ۲۰۴میلیون ریال تامین خود مدد جویان،۳ میلیارد و ۵۸۳ میلیون ریال ستاد دیه استان، ۲۵۰ میلیون ریال کمک ستاد دیه کشور، ۲۸ میلیارد ۵۷۳ میلیون ریال پذیرش حکم اعسار و باقیمانده مبلغ محکومیت این زندانیان از محل دریافت تسهیلات بانک های عامل در استان آزاد شدند.

وی ادامه داد: با تامین مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال توسط مجتمع صنعتی آرتاویل تایر اردبیل یک زندانی خانم مسن آزاد شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل افزود: ۳۵ پرونده زندانی جرایم غیر عمد و مالی با مبلغ محکومیت بیش از ۱۱۹ میلیارد ریال مورد بررسی قرار گرفته که به زودی آزاد خواهند شد.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *