عملیات اجرایی گلخانه هوشمند و نسل جدید در اردبیل آغاز شد

عملیات اجرایی گلخانه هوشمند و نسل جدید در اردبیل آغاز شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای کشاورزی کشور گفت: عملیات اجرایی گلخانه هوشمند و نسل جدید در پارس‌آباد مغان شروع شده که تاثیر احداث شهرک گلخانه ای را می توان در ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات محصولات کشاورزی مشاهده کرد.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل علی‌اشرف منصوری در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: محصولات کشاورزی اردبیل از ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تن افزایش داشته و با بهره برداری از شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری برای ۳۰ هزار نفر زمینه اشتغال فراهم می شود.

وی بیان کرد: طرح احداث شهرک گلخانه ای و مجتمع های سرپوشیده کشاورزی که از سال ۹۷ در اردبیل آغاز شده یکی از طرح های موفق کشوری است که تاکنون ۷۰۰ هکتار زمین به بخش خصوصی واگذار شده که ۳۰۰ هکتار آن در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای کشاورزی کشور ادامه داد: ۶۵ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های گلخانه ای اردبیل پیش بینی شده که این مبلغ چند برابر از کل بودجه عمرانی استان بیشتر است.

علی‌اشرف منصوری افزود: در ۱۸ ماه گذشته بخشی از زیر ساخت‌های مورد نیاز تولید گلخانه‌ای از قبیل آب، برق، گاز و راه دسترسی تامین شده اما برخی از واحدهای گلخانه ای هنوز منتظر ایجاد زیر ساخت ها توسط دولت هستند و باید فرآیند اداری و اعطای تسهیلات توسط بانک های عامل سهولت یابد.

وی تصریح کرد: ایجاد زنجیره ارزش با بهره‌گیری از آب و هوای معتدل و خاک مرغوب منطقه و سرمایه موجود استان به شکل اصولی ایجاد شده که می تواند با کاهش مصرف انرژی و مزیت صادراتی برای کشور مثمر ثمر باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای کشاورزی کشور گفت: در دو سال گذشته طراحی و عملیات مطالعه و واگذاری شهرک گلخانه ای به مساحت دو هزار و ۸۵۰ هکتار درسطح استان اردبیل آغاز شده است.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *