کتاب «آتش تأویل بر خرمن تنزیل» منتشر شد

کتاب «آتش تأویل بر خرمن تنزیل»  منتشر شد

«آتش تأویل بر خرمن تنزیل» پیرو فرمایش مقام معظم رهبری، به همت آیت‌الله سید حسن عاملی تألیف و وارد بازار نشر شد.
به گزارش روزنامه برای اردبیل، رهبر معظم انقلاب اسلامی در «کنگره جهانی جریان‌های تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی»، احیای جریان تکفیری را مشکل تحمیلی و دست‌ساز استکبار برای دنیای اسلام دانستند.
کتاب «آتش تأویل بر خرمن تنزیل» در راستای توصیه اکید مقام معظم رهبری برای مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌های جریان تکفیری از سوی آیت‌الله دکتر سید حسن عاملی نماینده مقام معظم رهبری تألیف و به زیور طبع آراسته شده است.
این کتاب نتیجه سال‌ها تلاش و تحقیق نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بوده و برای دانشگاهیان، طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه، علاقه‌مندان و صاحب‌نظران حوزه علوم دینی و پژوهشگران، محققان حوزه جریان‌شناسی وهابیت و عموم مخاطبان بسیار مفید و روشنگر حق و باطل است.
در بخشی از مقدمه کتاب از قول رهبر انقلاب اسلامی آمده است: جریان تکفیریِ خبیث که امروز در دنیای اسلام به برکت برخی از منابع مادی، متأسفانه پول و امکانات هم در اختیار دارند، یکی از مصائب اسلام است… این از آن قضایایی نیست که دو روز، سه روز، پنج روز، یک هفته، یک سر و صدایی در دنیا درست کند، بعد رها شود. اینها اگر چنانچه به وسیله مسلمان‌ها به طور کامل محکوم نشوند و بزرگان علمی و بزرگان دینی و بزرگان سیاسی وظیفه خودشان را در مقابل اینها انجام ندهند، این فتنه‌ها در این جاها منحصر نمی‌ماند. بلایی به جان جامعه اسلامی می‌افتد و روز به روز این آتش توسعه پیدا می‌کند. باید جلوی این فتنه‌ها را بگیرند؛ چه از طریق سیاسی، چه از طریق فتواهای دینی، چه از طریق مقاله‌های روشنگر نویسندگان و روشنفکران و نخبگان دینی و سیاسی در دنیا. توجه شود که در این کارها دست‌های پنهان دشمن نشانه‌های خودش را دارد نمایان می‌کند.
کتاب «آتش تأویل بر خرمن تنزیل»، تحقیقی پیرامون فرقه وهابیت، به قلم آیت‌الله سید حسن عاملی، از سوی انتشارات مکارمی اردبیل، با ویراستاری علی مکارمی‌نیا، در ۵۷۲ صفحه و ۲۰۰۰ جلد، به قیمت ۸۰,۰۰۰ تومان وارد بازار نشر شده است.
بنا به این گزارش، سید حسن عاملی در سال ۱۳۴۱ در محله محمدیه اردبیل به دنیا آمد. در مدرسه جعفری اسلامی تحصیلات خود را آغاز کرد و پس از پایان دوره دبیرستان، از سال ۱۳۶۰ وارد حوزه علمیه قم شد.
وی ضمن عنوان حوزوی آیت‌الله، مدرک دکترای رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران را نیز کسب کرده است.
آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بوده، نماینده استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری است که به سبب سخنرانی‌های جذاب و علمی و علاقه‌اش به قشر جوان، محبوبیت ویژه‌ اجتماعی دارد.

گزارش: مریم رضایی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *