تخفیف ۶۰ درصدی نظام مهندسی در اقدام ملی مسکن

تخفیف ۶۰ درصدی نظام مهندسی در اقدام ملی مسکن

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نظام مهندسی ساختمان در طرح اقدام ملی مسکن و برای ساخت واحدهای مسکونی تا ۶۰ درصد در خدمات خود تخفیف ارائه می‌کند.

به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از خبرگزاری بازار، میرمحمد سیدهاشمی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نظام مهندسی ساختمان در طرح اقدام ملی مسکن و برای ساخت واحدهای مسکونی تا ۶۰ درصد در خدمات خود تخفیف ارائه می‌کند.
وی اظهار کرد: با تاکید استاندار اردبیل ما بیشترین تعامل و همکاری را با راه و شهرسازی استان اردبیل داریم تا اقدام ملی مسکن به سرعت شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل خاطرنشان کرد: نظام مهندسی در کنار شهرداری و مجموعه‌های همکار تلاش می‌کند تا به عملیاتی شدن طرح اقدام ملی مسکن کمک کند و افراد فاقد سرپناه از مزایای این طرح استفاده کنند.
سیدهاشمی گفت: با پیگیری انجام شده قرار است سهمیه ویژه از طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شود تا مهندسانی که فاقد سرپناه هستند، صاحبخانه شوند.
وی بیان کرد: ۲۰۰ تا ۵۰۰ واحد از این واحدها برای مهندسان در نظر گرفته شده که خود نظام مهندسی متولی طراحی، نظارت و اجرای این پروژه‌ها هستند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با دعوت از مهندسان واجد شرایط برای ثبت نام در سامانه برای دریافت واحدهای مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن گفت: تسهیلات ویژه برای اجرای این طرح پیش بینی شده و سعی خواهیم کرد تا مهندسان حایز شرایط را برای دریافت مسکن معرفی کنیم.
سید هاشمی افزود: آنچه که تحقق آن محصول چانه‌زنی نظام مهندسی برای اخذ این امتیاز طلایی در مسیر خانه‌دار شدن طیفی از اعضای واجد شرایط است و این اقدامی تشریفاتی و نمادین نیست، رویکردی است در راستای تقویت نقش مسئولیت اجتماعی نظام مهندسی ساختمان می باشد.
وی گفت: نظام مهندسی اردبیل صرفا تمرکز فعالیت‌هایش را معطوف به ابعاد فیزیکی و کالبدی نکرده است. مسئولیت اجتماعی نظام مهندسی ساختمان به عنوان بزرگترین تشکل غیردولتی امری است که در مواردی چون اقدام ملی مسکن نمود عینی دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: سبد حمایتی برای اقدام ملی مسکن در اردبیل پر و پیمان است. زمین را راه و شهرسازی تامین می‌کند، شهرداری اردبیل برای پروانه‌ها تخفیف ۴۰ درصدی می‌دهد و نظام مهندسی اردبیل هم ۶۰ درصد برای هزینه‌های مرتبط، تخفیف در نظر گرفته است. این امر قیمت را به شکل ملموسی برای اقشار متقاضی پایین می‌آورد و اینگونه می‌توان ادعا کرد که اقدام ملی مسکن طرحی امیدبخش برای خانه‌دار کردن اقشار متوسط و ضعیف جامعه است که آنها را به خانه‌دار شدن نزدیک می‌کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *