پیشکسوتان فوتبال فراموش نمی شوند

پیشکسوتان فوتبال  فراموش نمی شوند

محمود بایرامی پیشکسوت و مربی فوتبال اردبیل در گفتگو با روزنامه برای اردبیل گفت به همت گروه مقصود ورزش اردبیل که از چند سال پیش توسط بنده تاسیس شده ، مراسم تجلیل و گرامیداشت ازپیشکسوتان و اسطوره های فوتبال اردبیل را بصورت جداگانه و در زمان های مختلف انجام میدهیم تا در زمانی که در قید حیات هستند از خدمات و زحمات این افراد قدردانی شده و الگوی مناسبی را به جوانان جویای نام و ورزشکاران جوان معرفی کرده باشیم
تشکیل گروه مقصود ورزش اردبیل
محمود بایرامی پیشکسوت ومربی فوتبال کشور و برادر زنده یاد مقصود بایرامی گفت بعد از مدت زمان طولانی که بنده از اردبیل رفته بودم و حضور نداشتم ، احساس کردم هیچ نام و یادی از بنده و بزرگان و اسطوره های ورزش و مخصوصا فوتبال اردبیل که سالها برای اعتلای فوتبال زحمت کشیدند، چیزی گفته نمی شود وهیچ نام و نشانی از ماها نیست.لذا به این فکر افتادم که با تشکیل گروهی متشکل از پیشکسوتان و نامداران این عرصه ، یاد ونام این عزیزان را مجددا یادآوری کرده و مراسمی تحت عنوان تجلیل از این عزیزان منتها بصورت متفاوت ودر کنار خانواده هایشان برگزار کنیم.
.وی ادامه داد تا کنون نزدیک به ۱۷۳ مراسم تجلیل و گرامیداشت بصورت مستقیم و غیر مستقیم ، همچنین ۳ همایش برای مقصود و تجلیل از پیشکسوتان، برگزاری ۵ برنامه سالگرد درگذشت زنده یاد مقصود و برگزاری خاطره انگیز ۱۵ بازی برای پیشکسوتان و اسطوره های ورزش اردبیل را بصورت باشکوهی با مشارکت خود پیشکسوتان و خاک خورده های عرصه فوتبال استان را با همراهی اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات محترم فوتبال استان انجام دادیم
اولین بازیکن اردبیلی که در لیگ دسته اول باشگاهی فوتبال ایران بازی کردم
محمود بایرامی بیان کرد که در سال ۱۳۶۸ بهمراه حیدر وطنخواه اولین بازیکنان اردبیلی بودیم که در لیگ باشگاه های کشور با نام لیگ قدس در تیم ماشین سازی تبریز بازی کردیم. همچنین بعنوان اولین بازیکن اردبیلی چه قبل و چه بعد از انقلاب در بالاترین سطح باشگاهی سراسری بازی کردم و چند سال در این سطح ادامه دادم . وی ادامه داد البته در رده باشگاهی قبل از انقلاب در جام تخت جمشید بازیکنی از اردبیل نداشتیم که در این جام بازی کرده باشد و بعد از انقلاب بنده در لیگ سراسری بنام لیگ قدس بازی کردم و بازیکن ثابت ماشین سازی تبریز بودم.
فوتبال را از دوران نوجوانی از زمین های خاکی زمین کودکستان پشت فرمانداری و پشت چراغ برق کوچه اسلامی اردبیل شروع کردم
محمود بایرامی گفت متولد ۱۳۴۴ در محله کوچه اسلامی هستم ، باتوجه به اینکه ما خانواده ورزش دوستی داشتیم و برادرم به شکل جدی و حرفه ای فوتبال را دنبال می کرد ، بنده نیزجهت تماشای بازی های برادرم که در عنفوان جوانی اعجوبه فوتبال اردبیل بود می رفتم و همین امر زمینه علاقه من به فوتبال را فراهم کرد. بازی در زمین های خاکی و مدارس باعث شد که مورد توجه مربیان آن زمان قرار گرفته و به عضویت تیم جوانان شیخ صفی در درآمدم و مدت کوتاهی نیز در تیم سینای اردبیل به مربیگری استاد مفهومی فعالیت کردم و سپس در شانزده سالگی به تیم بزرگ پاس اردبیل ملحق شدم. منتها به جهت وجود بازیکنان بزرگی در خط میانی پاس به عضویت تیم تازه تاسیس پرسپولیس اردبیل در آمدم و با همین تیم درفینال جام حذفی تیم قدرتمند پاس اردبیل را در ضربات پنالتی مغلوب و قهرمان مسابقات شدیم. بایرامی اضافه کرد در کنار برادر عزیزم توانستیم با تیم پاس ۲ بار قهرمان باشگاه های اردبیل و یک بار نیز قهرمان جام حذفی اردبیل شویم. همچنین در تیم منتخب اردبیل نیز به همراه برادرم زنده یاد مقصود توانستیم مقام های قهرمانی مسابقات بزرگسالان استان و نائب قهرمانی جام فلق که جام بسیار ارزشمندی بود را کسب کنیم. بایرامی ادامه داد بعد از مسابقات جام فلق ، با توجه به عدم حمایت در اردبیل و پیشنهاد از ۳ تیم بزرگ تبریزی از بنده، جذب تیم ماشین سازی تبریز شدم. در ادامه توسط غفور جهانی جذب تیم استقلال انزلی که به چوکا انزلی تغییر نام داده بود شدم و به مدت ۷ سال در این تیم در کنار بازیگنان بزرگی در لیگ آزادگان بازی کرده و با این تیم قهرمانی لیگ گیلان و سوپر لیگ گیلان و مسابقات دسته دوم لیگ آزادگان را بدست آوردم . همچنین به عنوان برترین گلزنان سال ۱۳۷۱ شناخته شدم و در تیم متخب سال گیلان قرار گرفتم.از بهترین بازیهای فوتبالی ام بازی مقابل اکباتان تهران با پاس اردبیل بودکه گلی زیبا از فاصله ۲۰ متری به ثمر رساندم و در بازی مقابل تیم پرسپولیس نیز شوت سرکشی را از فاصله ۳۵ متری به تیر دروازه پرسپولیس زدم وبهترین بازیکن زمین شناخته شدم.

گفتگو:سید امین موسوی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *