بیمارستان هزار تختخوابی اردبیل کلنگ زنی شد

بیمارستان هزار تختخوابی  اردبیل کلنگ زنی شد

مراسم کلنگ زنی فاز اول بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل (۵۴۰ تخت ) با حضور نائب رئیس مجلس، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، استاندار اردبیل، فرمانده سپاه استان، نمایندگان مجلس و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، سه شنبه ۲۷ آبان ماه ۹۹ مراسم کلنگ زنی فاز اول بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی( ۵۴۰ تخت ) با حضور دکتر نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، مهندس بهنامجو استاندار اردبیل، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان، نمایندگان مجلس، دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.
در این مراسم سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به اهمیت این پروژه در ارتقای سطح درمان استان گفت: بسیار خوشحالم که امروز در استان اردبیل و در کلنگ زنی این بیمارستان حضور دارم.
وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) توفیق دارد که براساس توافق با وزارت بهداشت در ساخت پروژه های بزرگ بیمارستانی مشارکت داشته و امروز ۶۳۰۰ تخت در ۱۵ استان را اجرایی می کند.
در این مراسم دکتر حبیب زاده سرپرست دانشگاه نیز با اشاره به اینکه مطالعات این پروژه از یکسال پیش آغاز شده اظهار داشت: احداث فاز اول این پروژه در زیربنای ۵۴۷۰۰ متر مربع در ۷ طبقه و ۵۴۰ تخت توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) شروع خواهد شد.
وی گفت: این بیمارستان در امر درمان و آموزش استان اهمیت بسزایی خواهد داشت.
دکتر حبیب زاده ضمن قدردانی از مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) از تلاشها و حمایتهای استاندار اردبیل، نمایندگان مجلس و فرمانده سپاه استان در پیگیری برای احداث این پروژه قدردانی کرد.
مثبت شدن بیش از ۴۵ درصد از تست کرونای اخذ شده در چهار نقطه از سطح شهر اردبیل
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر حبیب زاده سرپرست دانشگاه در خصوص مصوبات جلسه ستاد استانی مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: با توجه به اخذ نمونه های PCR میدانی در چهار نقطه از سطح شهر اردبیل، متاسفانه بیش از ۴۵ درصد این نمونه ها، از نظر بیماری کرونا، مثبت گزارش گردیده است که نشان‌دهنده وضعیت بحرانی استان است.
وی با اشاره به نگران کننده بودن وضعیت بیماری در سه شهر اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد اظهار داشت: مقرر شد براساس تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان تحت عنوان طرح سردار شهید سلیمانی که در طی هفته جاری آغاز می شود دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با سپاه حضرت عباس (ع) استان داشته و چک لیست های آموزشی و شناسایی بیماران قرنطینه در منزل در اختیار بسیج گذاشته شود.
دکتر حبیب زاده با اشاره به محدودیت فعالیت اصناف و بازار بعد از ساعت ۱۸ افزود: در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی، آموزش، اطلاع رسانی و ایجاد محدودیت مقرر شد این موضوع با همکاری دستگاه های اجرایی با تشدید نظارت ها ادامه یابد.
وی تصریح کرد: تعطیلی آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی ( بخش آزمون ) تا دو هفته دیگر، اقامه مراسم نماز میت بصورت محدود فقط در آرامستان بهشت زهرا (س) و ممنوعیت برگزاری‌ در سایر آرامستان های شهر اردبیل، عدم حضور مداحان در تجمعات مربوط به ختم و عزاداری با نظارت و ابلاغ سازمان تبلیغات اسلامی استان و رعایت فاصله گذاری مناسب و نوبت دهی محدود در مطب ها و تغییر مکان مطب در صورت بالا بودن تعداد مراجعین و بیماران از دیگر مصوبات این جلسه بود.
دکتر حبیب زاده از عموم مردم استان درخواست کرد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست ها از بروز فاجعه انسانی پیشگیری نمایند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *