سیلی بی فرهنگی در گوش جامعه

سیلی بی فرهنگی در گوش جامعه

سقوط فرهنگی یک جامعه می تواند به اندازه ای مخفی باشد که سالیان سال اعضای خود آن جامعه نه تنها متوجه سقوط فرهنگی نشوند بلکه ازاین سقوط ارزش هایی را استخراج کنند و برای به دست آوردن این ارزش ها و مباهات به ذخیره کردن آن رقابت کنند .
اما گاهی اوقات کار بهجایی می رسد که سقوط فرهنگی هم تحمل از کف می دهد ، طغیان میکند و نشانه های بی فرهنگی مطلق را بی پروا و بی رحمانه به روی تازه نو کیسه های فرهنگی تف می کند .تازه به دوران رسیده هایی که فرندان خود را قبل از تولد قربانی شعور نداشته خود میکنند و شعوری که سر در آخور اضمحلال فرهنگی دارد ، پول های کلانی خرج میکنند تا تاریخ تولد فرزندشان ۹ /۹ ۹۹ باشد، گناهی هم ندارند چون هیچ توشه ای برای به افتخار ساندن فرزندانشان در چنته نداشته و هیچ تراوشی برای ساختن شخصیت در جامعه برای خود ندارند .
زجری که ممکن است نوزاد از این بیشعوری فرهنگی متحمل شود وحشتناک است . بنا به اظهارات رئیس اداره سلامت زنان وزارت بهداشت، سزارین انتخابی در تاریخ ۹۹/۹/۹ با توجه به قرار داشتن در پاندمی کرونا و احتمال ابتلای مادر باردار، می‌تواند جان مادر و نوزاد را به خطر بیندازد.
یکی از موضوعات نگران کننده سلامت کشور، تاریخ ها و مناسبت های خاصی است که خانواده ها، خصوصا مادران سعی می کنند زایمان پیش از موعد داشته باشند تا تاریخ تولد فرزندشان را با اعداد رند بگیرند که به همین خاطر سزارین انتخابی انجام می دهند و چند روز تا چند هفته زودتر زایمان می کنند. پیامد این حادثه غم انگیز و خطرناک برای کودکان جبران ناپذیر است و از طرفی خود جراحی سزارین برای مادر عوارض زیادی به همراه دارد.
هفته های ۳۷ الی ۳۹ بارداری برای رشد مغز، ریه ها ، کبد و تکمیل شدن سیستم ایمنی جنین بسیار حائز اهمیت است، زایمان به روش سزارین معمولا قبل از شروع دردهای طبیعی زایمان انجام می شود و ممکن است نوزاد از یک هفته طلایی رشد مغزی و تکامل ریه محروم شود و گاهی در معرض عفونت و نارسایی ریه قرار می‌گیرد.
۹۹/۹/۹ را تبدیل به بدترین تاریخ زندگی شان میکنند آن هم به خاطر ۴ تا عددی که هیچ مفهومی و هیچ کاربردری ندارد . شنیده بودیم که اعراب نوکیسه چندین میلیارد برای پلاک رند خودروهای هزینه می کنند و به بی فرهنگی آنها قهقهه زده بودیم اما امروز این ۹/۹/۹۹ و تولد هایی که مناسبتی سیلی محکمی است که فرهنگ در گوش جامعه

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *