از ظرفیت بالیخلو چای در گام دوم توسعه شهری به طور کامل استفاده شود

از ظرفیت بالیخلو چای  در گام دوم توسعه شهری  به طور کامل استفاده شود

اولویتهای شهراردبیل در گام دوم توسعه چیست؟ اکبر زارع مدیر عامل سابق سازمان همیاری شهرداری های استان اردبیل در پاسخ به این سوال به روزنامه برای اردبیل گفت: برای پیشرفت و توسعه شهر اردبیل لازم است از پتانسیل های موجود در شهر به نحو احسن بهره برد ، مسئولین شهر نیز باید انگیزه توسعه شهری را افزایش دهند.
اکبر زارع با اشاره به برخی رفتارهای همشهریان در استفاده ازاموال عمومی خاطر نشان کرد: فرهنگسازی یکی از اولویتهایی است که باید در تحقق بیشتر آن کوشید. متاسفانه گاهی اوقات با فقر فرهنگی در شهر مواجه هستیم وبه نظر می رسد در اشاعه فرهنگ شهروندی بیشتر درگیر شعاربوده ایم به عنوان مثال وقتی در اطراف شورابیل چمن مصنوعی برای استفاده عموم کار می شود قبل از آن باید فرهنگ استفاده از اموال عمومی نهادینه شود چنانچه بارها دیده شده عده ای از شهروندان بر روی چمن مصنوعی آتش روشن کرده یا بر روی آن ماشین پارک نموده اند که حتی با فرهنگ و آموزه های دینی ما نیز مغایر است.
مدیر عامل سابق سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه گفت: علاوه برفرهنگسازی استفاده بهینه از اموال عمومی ، باید مسئولینی بر سرکار بیایند که انگیزه لازم را برای توسعه شهر داشته باشند چرا که ۷۰ درصد توسعه شهری و شهرسازی به مجموعه شهرداری و شورای شهر مربوط است .
به گفته وی در یک شهر باید مردم و مسئولین شهری فراتراز قومیت و جناح و حزب بیندیشند ، توسعه ، عمران و آبادانی شهر، همسویی اکثریت افراد جامعه را می طلبد و مردم نیزباید افرادی را انتخاب کنند که درد آشنا بوده و به فکر توسعه شهر باشند. کسانی که از جایگاه خود در شهر به عنوان سکوی پرتاب استفاده نکنند چنانکه درطول سنوات گذشته در این شهر بوده اند کسانی که با وعده و وعید بر سر کار آمده اند و در اولین فرصت از این جایگاه به عنوان سکوی پرتاب استفاده کردند، همانهایی که سر بزنگاه استعفا داده و به میز و مقام دیگری اندیشیده اند.
زارع در ادامه افزود: در واقع برای توسعه شهر اردبیل باید دید چه پتانسیل هایی وجود دارد و این امر نیازمند مطالعه کارشناسی است .
زارع با اشاره به پتانسیل های خاص شهر اردبیل بیان کرد: در اردبیل میتوان از پتانسیل بالیخلو چای استفاده کرد و تمام طول مسیرآن را از دو طرف با ایجاد مناظر زیبا ونورپردازی به محلی برای جذب گردشگر و یا مسیر پیاده روی برای عموم تبدیل کرد. علاوه برآن معرفی هرچه بیشتر اماکن تاریخی و جذب گردشگر نیز از اموری است که لازم است هرچه بیشتر به آن پرداخته شده و مطالعات کارشناسی در خصوص نحوه جذب گردشگر و توسعه گردشگری در شهر صورت بگیرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *