بُزَک نمیر بهار میاد!

بُزَک نمیر بهار میاد!

وعده ۴۰ کیلو‌متری حیدری برای جاده مرگ
«مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم پارس آباد به مشگین شهر حد فاصل سه راه سربند به مشگین شهر به طول ۴۰ کیلومتر گفت : ۴۰ کیلومتر اول این این قطعه از پروژه به همت پیمانکار بومی با اعتباری بالغ بر ۵۱۴ میلیارد تومان عملیاتی و اجرایی می شود.
وی ادامه داد : در این مسیر چهار دستگاه تقاطع غیرهمسطح، ۱۰ دستگاه تقاطع همسطح و دوربرگردان و ۹ پل خاص اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
حیدری مزایای اجرای این طرح را تسهیل تردد و کاهش تراکم ترافیک، توسعه اقتصادی، صنعتی و کشاورزی، افزایش ایمنی تردد، کاهش زمان سفر و کاهش مصرف سوخت اعلام کرد.
حیدری افزود: توسعه راه های ارتباطی در این منطقه نقش مهمی در جابجایی محصولات تولیدی و کشاورزی به بازار مصرف دارد و ما با تمام توان سعی خواهیم کرد پروژه را در فازهای مختلف عملیاتی و اجرایی کنیم.»
محبوب حیدری در حالی این خبر را از پشت تریبون برای حضار قرائت می کرد که پروژه های زیادی در بحث راه های استان سالهاست خاک میخورند و با حرکت لاکپشتی معلوم نیست کی به سرانجام برسند.
عموما هر گاه موضوعی به مطالبه غالب در افکار عمومی تبدیل شود شگرد مسئولان این است که پروژه ای جدید در محور همان موضوع را کلنگ زنی کنند و با وعده ای جدید و بزرگتر وعده های قبلی را ماست مالی کرده و از پاسخگویی در خصوص چرایی به سرانجام نرسیدن آنها شانه خالی کنند.
سالانه ده ها تن از مردم شریف استان در جاده های مرگ به کام بی تدبیری کشیده و بر اثر سوانح جاده ای کشته می شوند ، بیش از ۱۰ سال است که آغاز عملیات ااجرایی وعده ۲۰ کیلومتر می گذرد ، اما آنچه امروز شاهد آن هستیم تفاوت چندانی با دهه قبل ندارد و وعده ها همچنان روی کول هم سوار می شوند تا میزها برای مدیران جای گرم و نرمی باقی بماند.
چهاربانده کردن رضی – امیرکندی ، چهاربانده کردن اردبیل – مشگین شهر ، چهاربانده کردن اردبیل – سرچم ، بزرگراه قفقاز ، بزرگراه موسوم به دروازه بین المللی استان و ده ها وعده دیگر که در آرشیو بایگانی شده از جمله مواردی است جناب حیدری قبل از وعده ۴۰ کیلومتری جدیدش باید پاسخگویی وضعیت آنها باشد .
وعده های بی سرانجام در حوزه جاده های استان به ویژه وعده جدید ۴۰ کیلومتری با ۵۱۴ میلیارد تومان هزینه به مثل معروف بزک نمیر بهار میاد شبیه است که نتیجه را به آینده ای دور و نا معلوم حواله می کند.