ضرورت راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در گام دوم توسعه شهری اردبیل

ضرورت راه اندازی مرکز کنترل  ترافیک در گام دوم توسعه  شهری اردبیل

اولویتهای گام دوم توسعه شهری در اردبیل چیست ؟ یوسف ساجد کارشناس ترافیک شهری در گفتگو با روزنامه برای اردبیل در این خصوص گفت: ساماندهی شهر و افزایش زیرساخت های گردشگری در اردبیل امری مهم است، بخصوص ایجاد بستر مناسب برای دستیابی آسانتر به بازار سنتی و بافت قدیمی شهرموضوعی است که باید در گام دوم توسعه شهر اردبیل مورد توجه قرار گیرد چرا که توسعه گردشگری در گرو این ساماندهی است.
ساجد علاوه برافزایش زیر ساخت های دسترسی به مرکز شهر، احداث پارکینگ های متعدد در این قسمت از شهر را نیز بسیار ضروری دانست و به لزوم گشایش معابرنیز به عنوان امری غیر قابل اجتناب اشاره کرد.
وی ادامه داد: افزایش زیر ساخت های عمرانی و بخصوص ساماندهی مبادی ورودی شهرنیزاز دیگر اموری است که می تواند در گام دوم توسعه شهری به عنوان اولویت در نظر گرفته شود.
عضو شورای ترافیک شهری به ساماندهی ترافیک شهر اردبیل تاکید کرد و افزود: در خصوص ساماندهی ترافیک ضرورت دارد که هرچه سریعتر مرکز کنترل ترافیک شهری راه اندازی شود.
وی خاطر نشان کرد: راه اندازی مرکز ترافیک در بحث کنترل تردد ، کنترل سرعت ، بحثهای مربوط به اطلاع رسانی و همچنین از بابت پدافند غیر عامل بسیار مهم است.
ساجد یاد آور شد : انتظار می رود که دو مورد راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهری ونیز ساماندهی هسته مرکزی شهراردبیل به جد در اولویت گام دوم توسعه شهری قرار گیرد.
به گفته این کارشناس ترافیک شهری مطالعا ت حمل و نقل عمومی و ترافیک به منظور راه اندازی اتوبوس های بی آر تی ، در سال ۹۵ در وزارت کشوربه تصویب رسید ه است.
وی بیان کرد: مطالعات انجام شده برای افق بیست ساله شهراردبیل است اما تاکنون اقدامات چشمگیری برای اجرایی کردن این طرح انجام نشده است.
ساجد ادامه داد: در خصوص ساماندهی حمل و نقل عمومی و تاکسی اخیرا طرحی در شورای شهر برای افق چهار، پنج ساله به تصویب رسیده است که موضوع ساماندهی اتوبوس ها و جداسازی خطوط اتوبوس و تاکسی را در بر می گیرد.
عضو شورای ترافیک شهری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص کم عرض بودن ونبود زیرساخت های لازم در استفاده از خطوط بی آرتی اظهار کرد: خیابان ساحلی و بلوار شهدا می تواند به لحاظ عریض بودن برای استفاده از بی آر تی کارایی لازم را داشته باشد.
این کارشناس ترافیک شهری ادامه داد: در این صورت خیابانهای مرکزی شهر برای خطوط ویژه تاکسی اختصاص داده خواهد شد.
وی گفت : حالت عکس نیز مطرح است به نحوی که خیابان امام خط ویژه بی آر تی باشد و تاکسی و سواری ها در خیابانهای اطراف و بلوارها در حرکت باشند که این موضوع خود قابل بررسی است ومطالعاتی در خصوص آن باید صورت گیرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *