پرداخت ماهانه۱۰۰ میلیارد تومان به راه آهن

پرداخت ماهانه۱۰۰ میلیارد تومان به راه آهن

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اردبیل گفت:در رایزنی بامعاون رئیس جمهور ورئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد ماهانه۱۰۰میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن اردبیل-میانه پرداخت شود.
به گزارش حوزه ریاست وروابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل، داوود شایقی اظهار کرد:در دیدار اخیر استاندار اردبیل با دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار شد بدون محدودیت اعتبار راه آهن تا مرحله تکمیل و افتتاح این خط ریلی تامین و تزریق شود تا در سال آینده شاهد افتتاح این پروژه زیربنایی در استان اردبیل باشیم.
وی بیان کرد:با پرداخت ماهانه ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اردبیل مجموع پرداختی ها به این پروژه تاپایان سال از منابع مختلف به یک هزار و۲۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
شایقی خاطر نشان کرد:برای راه آهن اردبیل علاوه بر بودجه سالانه ملی از محل سفر رئیس جمهور،رئیس سازمان برنامه و بودجه و فاینانس داخلی بانک ملی اعتبارات خوبی پرداخت شده و یا در مرحله پرداخت است.
وی با قدردانی از مدیر عامل بانک ملی در پرداخت اعتبارات مصوب برای این پروژه زیربنایی گفت:هفته گذشته آخرین پرداختی بانک ملی به میزان.۱۵۰ میلیاردتومان انجام شد.
شایقی در ادامه بیان کرد:در دیدار استاندار اردبیل با دکتر نوبخت مقرر شد مازاد درآمد استان تا آذرماه پرداخت شود تا در توسعه و عمران استان هزینه شود.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اردببل به سایر دستاورد این نشست اشاره کرد و گفت:معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه قول دادند تا تخصیص اعتبار برای پروژه های سال جهش تولید استان اردببل انجام شود.
وی اظهار امیدواری کرد تا در هفته های آینده این مصوبات شکل اجرایی به خود گرفته وعده نوبخت در پرداخت اعتبارات تحقق پیدا کند.
استاندار اردبیل:
۱۱ پیمانکار در مسیر تکمیل راه آهن فعالیت می‌کنند
استاندار اردبیل گفت: ۱۱ پیمانکار در مسیر تکمیل پروژه راه آهن اردبیل – میانه فعالیت می‌کنند و در موعد این پروژه آماده بهره‌برداری خواهد شد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل، اکبر بهنام‌جو، اظهار کرد: در دیدار اخیری که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم، نسبت به تأمین اعتبار پروژه راه آهن اردبیل توافقی انجام شد تا بدون محدودیت تا تکمیل کامل پروژه ریلی استان اردبیل منابع مورد نیاز تزریق شود.
وی تصریح کرد: بانک ملی در سالجاری ۶۵۰ میلیارد تومان برای پروژه راه آهن اردبیل مصوب کرده که ۲۵۰ میلیارد تومان آن در نیم سال اول پرداخت شده است.
استاندار اردبیل گفت: از ۴۰۰ میلیارد تومان مابقی تعهدات بانک ملی، ۱۵۰ میلیارد تومان در ۱۰ روز گذشته پرداخت شده و قرار است مابقی نیز تا پایان امسال به این پروژه تزریق شود.
بهنام‌جو از اختصاص ۳۶۰ میلیارد تومان بودجه عمومی برای پروژه راه آهن اردبیل – میانه خبر داد و افزود: این پروژه بدون محدودیت مالی و با پشتیبانی کامل دولت تدبیر و امید در حال اجراست و انتظار می‌رود در موعد مقرر و در نیمه اول سال آینده آماده بهره‌برداری شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تا آخر امسال ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد به راه آهن اختصاص خواهد یافت تا روند اجرایی آن سرعت بیشتری بگیرد.
بهنام‌جو به فعالیت ۱۱ پیمانکار در حوزه زیرسازی راه آهن و چهار پیمانکار در حوزه روسازی و ریل‌گذاری اشاره کرد و ادامه داد: به غیر از پیمانکار جهاد نصر کرمانشاه که به دلیل کم کاری تغییر پیدا کرده، در بقیه قطعات پروژه با قدرت و قوت به پیش می‌رود و در فصل کاری سال آینده ادامه اجرای آن را شاهد خواهیم بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:
اکتشاف معادن اردبیل گامی بلند در مسیر توسعه پایدار است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: آغاز اکتشاف و فراوری محصولات معدنی دراستان اردبیل گامی بلند در مسیر توسعه پایدار این استان است.
به گزارش حوزه ریاست وروابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل،داود شایقی درجریان سفر وزیر صمت به مشگین شهر اظهار کرد:اولین کارخانه تولید کنسانتره مس و مولیبدن در مشگین شهر باسرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می شود تا اردبیل نیز در جرگه استانهای معدنی کشور قرار گیرد.
وی اجتناب از خام فروشی موادمعدنی را به عنوان یک ضرورت یاد آور شد وبیان کرد:با فراوری مواد معدنی بر ارزش افزوده و صادرات متنوع آن افزوده شده و ارزآوری بیشتری را نیز به نفع کشور و استان شاهد خواهیم بود.
شایقی تصریح کرد:علاوه بر ذخایر معدنی بی نظیر در مشگین شهر ظرفیت خوب معدنی در خلخال و کوثر وجود دارد که امیدواریم با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی این ظرفیت به بهره برداری برسد.
وی بابیان اینکه کارخانه کامیون سازی مشگین شهر نیز ظرفیت خوب صنعتی برای رونق اقتصادی و اشتغال منطقه است گفت: مشگین شهر در کنار همه ظرفیت کشاورزی و گردشگری در مسیر صنعتی شدن گام برداشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل خاطر نشان کرد:در بودجه سالانه علاوه بر تخصیص اعتبارات استانی از ردیف اعتبارات ملی در تدارک زیرساخت های مناسب برای توسعه همه جانبه مشگین شهر استفاده می شود.
وی گفت:درسال آینده بزرگراه مشگین شهر-اردبیل با تامین اعتبار ملی به شکل کامل تکمیل و به بهره برداری می رسد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *