آماده هرگونه مساعدت قضایی برای مهار آتش سوزی در جنگل های آستارا هستیم

آماده هرگونه مساعدت قضایی برای مهار آتش سوزی در جنگل های آستارا هستیم

آماده هرگونه مساعدت قضایی جهت تسهیل در امور مربوط به مهار آتش سوزی در جنگل های آستارا در مرز آذربایجان هستیم
سید عبدالله طباطبایی، دادستان مرکز استان و معاون دادستان در پیشگیری از وقوع جرم از محل آتش سوزی جنگل های آستارا در مرز ایران و آذربایجان بازدید کردند .
به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان اردبیل ، دادستان مرکز استان در حاشیه این بازدید میدانی اظهار داشت : این آتش سوزی در بخشی از جنگل های جمهوری آذربایجان در حاشیه مرز با کشور عزیز ما قرار دارد که متأسفانه بخش هایی از جنگل های کشور جمهوری آذربایجان با اعلام اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل، حدود ۴۰۰ هکتار دچار حریق شده است و البته بخشی حدود ۴ هکتار از جنگل ها جمهوری اسلامی ایران نیز به صورت برگ و خار دچار حریق شده است.
به محض اطلاع ، ادارات کل منابع طبیعی استان اردبیل و گیلان در محل حاضر شده و اقدام به اطفاء حریق نموده اند و با اعلام کارشناسان این ادارات ،خوشبختانه آسیب وارد شده به درختان سمت جمهوری اسلامی ایران، بسیار جزئی است ولی متأسفانه آتش سوزی در کشور جمهوری آذربایجان همچنان ادامه دارد.
دستگاه قضایی و دادسرای استان اردبیل با هماهنگی دادستان محترم گیلان و آستارا در محل حاضر شده و پس از بازدید میدانی ، دستورات مقتضی را صادر کرده اند و با هماهنگی از سوی معاونت محترم امور امنیتی دادستان کل کشور، مراتب به تهران منعکس شده است.
جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی استان‌های گیلان و اردبیل این آمادگی را دارد تا اکیپ های خود را جهت کمک به برادران آذربایجان اعزام کنند تا عملیات اطفاء حریق سریعتر پیش رود و آتش سوزی کاملا مهار گردد.
نکته قابل توجه این است که آتش یک پارچه نیست و در جنگل ادامه دارد و این کار را سخت کرده است . البته اکیپ ها در تلاشند که این آتش در اسرع وقت مهار گردد.
کشف ۵ کیلوگرم مواد مخدر از انواع مختلف از قاچاقچیان مواد مخدر
به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان، سید عبدالله طباطبایی دادستان مرکز استان با اعلام این خبر افزود ؛ با پیگیری های انجام شده از جانب دادسرای مرکز استان و با صدور دستورات لازم قضائی و همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ، حوالی ساعت ۰۵:۰۰ بامداد یوم جاری مقدار ۳ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین و ۲ کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه از یک زن و مرد کشف و دو نفر متهم با صدور قرار مناسب راهی زندان شدند.
طباطبایی گوشزد کرد؛ با توجه به زمان کشف این مواد در حوالی صبح ، سوداگران مرگ باید بدانند که چشم بینای عدالت همیشه بیدار بوده و تشکیلات قضایی استان در زمینه برخورد قانونی با قاچاقچیان مواد مخدر‌ هیچ مماشاتی نخواهد داشت و در این زمینه هیچ خط قرمزی وجود ندارد.
لزوم تقویت نگاه صیانتی، حفاظتی و مراقبتی از اراضی ملی و منابع طبیعی
جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و طبیعی با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ومتولی امروز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، رئیس کل دادگستری استان در ابتدای این جلسه با قدردانی از اقدامات و عملکرد نهادها و دستگاه‌های متولی در خصوص صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی، که با وجود تمامی کمبودها برای حفاظت از آن تلاش می‌کنند گفت: وجود حساسیت ها و دلسوزی ها برای صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی بسیار ارزشمند است لذا در این بین بخش‌ها و واحدهای مختلف دستگاه ها از جمله نقش نمایندگان حقوقی ادارات در پیگیری مجدانه پرونده ها و ارائه مشاوره های حقوقی برای مدیران بسیار حایز اهمیت و راهگشا می باشد.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم، پیش‌بینی را فراتر از آن عنوان کرد و افزود: باید با اتخاذ راهکارهای لازم و برنامه‌ریزی‌های مناسب اقدامات را بر همین مبنا قرار دهیم تا از بروز مسائل و مشکلات و نیز از تبعات و آثار سوء بروز تخلف در این حوزه جلوگیری شود.
وی افزود: دستگاه قضایی استان در کنار صدور احکام قطعی و بازدارنده همواره در خصوص ارائه مشاوره های حقوقی به دستگاه ها آمادگی دارد تا آموزش های لازم را برای مدیران و نمایندگان حقوقی ارائه دهد تا به صورت منسجم و هماهنگ در برخورد با متخلفان،متصرفین ومتجاوزین به اراضی ملی و منابع طبیعی اقدامات نتیجه بخش محقق شود.
لزوم تقویت نگاه صیانتی، حفاظتی و مراقبتی از بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی
تقویت نگاه صیانتی، حفاظتی و مراقبتی از بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دیگر تاکیدات رئیس کل دادگستری استان بود و یادآور شد: هر چند دستگاه قضایی در برخورد با متصرفین و مخربین اراضی ملی و منابع طبیعی مصمم بوده و با متخلفین قاطعانه برخورد می‌کند، ولی دستگاه‌ها و نهادهای متولی نباید منتظر بمانند تا تخلفی صورت گیرد تا بعد از آن با تشکیل پرونده های قضایی اقدام نمایند.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به بخشنامه و دستورالعمل ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص ترک فعل مدیران وکارکنان دولت نیز گفت: متاسفانه برخی از این مشکلاتی که به دلیل ترک فعل ها رخ داده باعث بروز مشکلات و تضییع بیت المال میگردد که دستگاه قضایی باجدیت به این موضوع ورود کرده است.
رئیس کل دادگستری استان در بحث مقابله و برخورد با زمین‌خواران به ویژه دانه درشتان نیز گفت: دستگاه قضایی با کسانی که با سوءاستفاده از عدم نظارت ها اقدام به زمین خواری می نمایند افزود دستگاه قضایی در هماهنگی کامل با نهادهای،انتطامی، امنیتی و اطلاعاتی با متخلفین قاطعانه برخورد می‌کند.
وی همچنین اجرای قانون حدنگار و صدور اسناد تک برگی و ارائه آموزش وفرهنگ‌سازی در تسریع اجرایی نمودن این قانون تاکید کرد و افزود: مسلما تثبیت مالکیت موجب کاهش تشکیل پرونده های قضایی در محاکم شده و امنیت سرمایه‌گذاری و روانی در شرکت‌ها را در پی خواهد داشت.
وی در پایان در خصوص فعالیت تعاونی‌های مسکن ادارات نیز گفت: با اقدامات غیر قانونی تعاونی‌های مسکن که در قالب تعاونی های مسکن ادارات، اراضی مرغوب کشاورزی را متصرف شده و با وعده های دروغین با کشاورزان توافق می کنند قاطعانه برخورد می شود.
وی از نهادها و دستگاه‌های ناظر نیز خواست تا با بازدیدهای میدانی مستمر و مداوم هر گونه موارد تخلف را سریعا به مراجع قضایی و انتظامی گزارش نمایند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *