بدون انسداد ترافیکی پل قدس با تمهیدات زمستانی در حال اجراست

بدون انسداد ترافیکی پل قدس  با تمهیدات زمستانی در حال اجراست

شهردار اردبیل گفت: بدون کوچکترین انسداد ترافیکی، پل قدس با تمهیدات زمستانی در شهر اردبیل در حال اجراست.
به گزارش اداره ی رسانه ی شهرداری اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در جلسه شورای فنی استان اردبیل اظهار کرد: از سال ۹۵ و با منابع داخلی شهرداری احداث این پل شروع شده و قرار بود با انعقاد قراردادی که با بانک شهر به عنوان سهام‌دار شهرداری‌ها انجام شده بود، این پروژه تأمین اعتبار شده و به سرانجام برسد.
وی تصریح کرد: هر چند شهرداری اردبیل چندان منابعی را در بانک شهر ندارد و به دلیل بالا بودن مبلغ پیمان بانک شهر از ادامه همکاری در احداث این پل انصراف داد و اجرای پروژه با تأخیر و تعلل روبه‌رو شد.
شهردار اردبیل گفت: با مشکلاتی که در دو سال گذشته در فرآیند اجرایی پروژه داشتیم تنها موفق شدیم فاز اول آن را به بهره‌برداری رسانده و مابقی پروژه در روند اجرایی با تأخیر و تعلل روبه‌رو شد.
لطف‌اللهیان افزود: هر چند قرار بود سال ۹۸ پل قدس به بهره‌برداری برسد اما به دلیل تغییرات وحشتناک قیمت‌ها در سال ۹۸ و ۹۹، ما با مشکلات جدی در تأمین مصالح و تجهیزات مورد نیاز روبه‌رو شدیم به طوریکه توان خرید آهن‌آلات و میلگرد را نداشتیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ در بازدیدی که استاندار اردبیل از این پروژه داشتند، قرار شد با تأمین منابع دولتی روند اجرایی پل قدس سرعت بیشتری بگیرد که از سالجاری با تخصیص این منابع در دو بخش اجرای پروژه سرعت مناسبی به خود گرفته است.
لطف‌اللهیان اضافه کرد: بخش اول منابع دولتی به ارزش ۴۵ میلیارد تومان و به شکل اوراق تأمین شد و ما نسبت به خرید میلگرد، آهن‌آلات و برخی از مصالح مورد نیاز اقدام کردیم که البته قرار است تا پایان امسال همه این اسناد در اختیار پیمانکار قرار گیرد.
وی بیان کرد: در بخش دوم تأمین اعتبارات دولتی ۳۶ میلیارد تومان منابع به صورت نقدی برای این پروژه تأمین شد که ما در مراحل مختلف نسبت به سرعت گرفتن اجرای پروژه و تأمین مصالح اقدام کردیم.
لطف‌اللهیان ادامه داد: محور اصلی این پروژه تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و فاز بعدی که شامل تقاطع‌های مختلف در مسیر مسجد قدس و تالار میلاد است، در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی طول عرشه را بیش از یک کیلومتر اعلام کرد و گفت: با همکاری پیمانکار و تدابیر مناسب سعی کردیم تا از انسداد ترافیکی در مسیرهای اصلی به ویژه خیابان امام جلوگیری کرده و کمترین محدودیت را در تردد هموطنان در این مسیرها شاهد باشیم.
احداث چهار سرای محله در اردبیل
شهردار اردبیل از احداث چهار سرای محله در محلات سیزده گانه شهر اردبیل خبر داد.
به گزارش اداره ی رسانه شهرداری اردبیل، حمید لطف اللهیان درحاشیه سفر معاون وزیر راه وشهرسازی در گفتگوباخبرنگار ما اظهار کرد:درسفر معاون وزیر راه وشهرسازی ومدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری ایران از مناطق حاشیه شهر اردبیل قرار شد تا در چهار محله هدف برای هریک از پروژه های سرای محله واحداث پارک محله ای ۲میلیارد ۵۰۰میلیون تومان اعتبار تاپایان سال تزریق شود.
وی تصریح کرد:این پروژه های عمرانی وخدماتی در محلات گلمغان،میر اشرف،ملایوسف وایران آباد اردبیل اجرایی وعملیاتی می شود.
لطف اللهیان خاطرنشان کرد:در این محلات احداث پروژه های عمرانی وخدماتی در قالب بازآفرینی شهری آغاز شده ودرسال آینده به تدریج به بهره برداری می رسد.
وی به بازدید معاون وزیر راه شهرسازی از پروژه بازآفرینی بازار تاریخی وسنتی اردبیل اشاره کرد وگفت:برای تکمیل این پروژه در فاز اول قرارشد شرکت بازآفرینی شهری مبلغ ۱۶ میلیارد تومان پرداخت کند تا در کنار کمک سازمان میراث فرهنگی واعتبارات استانی این بازسازی شکل منسجم بگیرد.
شهردار اردبیل بیان کرد:مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ازسرای پنبه فروشان،وکیل،امام جمعه،زنجیر لر ودمیرچی بازدید کرده وقول مساعد برای بازسازی این بناهای تاریخی وفرسوده بازار اردبیل دادند.
وی به درخواست تامین قیر از معاون وزیر راه اشاره کرد وگفت:قرار شد برای آسفالت معابر سکونتگاههای غیر رسمی وحاشیه شهر اردبیل قیر مورد نیاز تاپایان سال اختصاص یافته تا درفصل کاری آینده عملیات آسفالت ریزی به انجام برسد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *