آقایان نماینده، برای مردم چه کردید؟

آقایان نماینده، برای  مردم چه کردید؟

یک سال از انتخابات مجلس یازدهم گذشت
از دوم اسفند ماه ۹۸ و انتخابات مجلس شورای اسلامی یکسال گذشت ، ۷ نماینده استان اردبیل چند ماهی است که به وکالت از مردم اردبیل بر کرسی های مجلس تکیه زدند.
در سالگرد انتخابات مجلس یازدهم بررسی اجمالی عملکرد مجلس خالی از لطف نخواهد بود تا عیار عملگرایی نمایندگان و تحقق شعار های انتخاباتی آنها مشخص شود .
در اسفند سال ۹۸ اکثر شعارهای نمایندگان مجلس با توجه به شرایط اقتصادی و فشار زندگی بر مردم بر محور کنترل گرانی ها و بهبود وضعیت معیشتی مردم استوار بود . حال پس از گذشت یکسال نه تنها مجلس کاری از پیش نبرده است بلکه شرایط بسیار سخت تر و پیچیده تر شده و در عین حال مجلس مشغول رویارویی با دولت در پیش پا افتاده ترین مسائل سیاسی است و قول هایی که به مردم داده بودند را به کلی فراموش کردند .
بررسی روند افزایش قیمت ها نشان میدهد در تاریخ ۸ / ۳ / ۹۹ و بعد از شروع به کار مجلس یازدهم قیمت دلار ۱۷ هزار تومان و قیمت مرغ ۱۲ هزار تومان بوده است . با حضور مجلسیان و گذشت ۹ ماه از آغاز به کار آنها امروز قیمت مرغ ۲۵ هزار تومان و قیمت دلار ۲۳ هزار تومان است. کالاهای دیگر نیز روند مشابهی دارند و در برخی از اقلام قیمت ها به صورت وحشتناکی افزایش پیدا کرده اند برای مثال وضعیت روغن در بازار امروز نه تنها سرسام آور است که کمبود روغن در فروشگاه ها بیداد می کند .
افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت ها دستاور نمایندگان مجلس در سطح ملی و در حوزه معیشتی مردم است . اکنون چرا هیچ نماینده ای پاسخگوی وعد های خود نیست امری است که از عدم مطالبه گری جامعه از وکلای خود سرچشمه می گیرد و رویه ای است که همیشه و همه جا مشمول حال مسئولان می شود .
در سطح استانی نیز دستاوردی از نمایندگان مجلس به چشم نمی خورد ، اقدامات کوچکی در حد تهیه قیر رایگان امثالهم انجام گرفته که صد البته تیتر یک رسانه ها شده و کلی درباره آنها اظهار فضل شده است .
حالا علی مانده و حوضش ، وعده ها ماندند روی پوستر ها و مردم همچنان با وحشت از گرانی زندگی را تحمل می کنند . زیبنده بود که نمایندگان مجلس در سالگرد انتخاباتی که مردم در پای صندوق های رای به آنها اعتماد کردند ، به گزارش عملکرد خود می پرداختند و به ولی نعمتان خود می گفتند که در این مدت برای مردم چه کردند . چه دستاوردی برای مردم داشتند ، به مردم می گفتند که اشتباه نکردند و تک تک رای آنها منجر به انتخاب افرادی شده که برای رضای مردم کار می کنند . از موفقیت ها و عدم توفیقات و چرایی آنها می گفتند . نه اینکه بعد از کسب رای از مردم به کش مکش های سیاسی در مجلس مشغول شوند و هیچ پاسخی هم در قبال شعارهای خود ندهند
آقایان مجلسی ، حضور شما در مجلس نه تنها گرهی از مشکلات مردم نگوشوده که معضلات و فشارها را بر مردم را صد چندان کرده است . چه پاسخی دارید که بدهید؟


یادداشت:شهروز کامجو

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *