ظرفیت دستگاه قضایی در کنار مدیران قانونمند برای پیشگیری از هرگونه جرائم و تخلفات است

ظرفیت دستگاه قضایی در کنار مدیران قانونمند برای پیشگیری از هرگونه جرائم و تخلفات است

رئیس کل دادگستری استان

سومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به ریاست رئیس کل دادگستری استان و با حضور دادستان مرکز استان، مسئولان تشکیلات قضایی استان و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در محل دادگستری استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه ضمن تبریک سالروز میلاد باسعادت حضرت امام محمد تقی (ع) و فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت علی (ع) در ادامه به تشریح اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و خاطر نشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه ای و نیازمند همکاری مردم، مسئولان و نیز لزوم استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد است.
وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ترک فعل مدیران ادارات و دستگاه ها خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان همواره در کنار مدیران و مسئولان قانونمدار و متعهد بوده و ضمن اینکه از اقدامات قانونی آنان در امر مبارزه با فساد در حوزه های مختلف حمایت می کند با هرگونه موارد فساد و تخلف به ویژه در حوزه اقتصادی و ادارای به شدت برخورد می کند.
وی از مسئولان و مدیران خواست تا با استفاده از ظرفیت های موجود، نظارت های مستمر و مداومی بر عملکرد زیر مجموعه های خود داشته باشند تا از وقوع هرگونه خطا و فساد قبل از وقوع آن پیشگیری نمایند.
رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگر سخنان خود به ۱۰ جرم اول استان استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از این جرائم به دلایل نداشتن مهارتهای ارتباطی و گفتاری به وقوع می پیوندد لذا یکی از رسالتها مهم و خطیر دستگاه ها نهادهای فرهنگی، آموزش این مهارتها به مردم و فرهنگ سازی آن در جامعه با استفاده از ظرفیت های رسانه ها و ائمه جمعه و جماعت است.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت ها و تهدیدهای فضای مجازی، استفاده و مدیریت مطلوب از آن را یکی از ضروری ترین نیاز چامعه امروزی عنوان کرد که باید دستگاه های متولی برای بهرمندی از این ظرفیت برنامه ریزی های جامع و مدونی داشته باشند.
بحث و تبادل نظر اعضا و ارائه راهکار های لازم برای پیشگیری از وقوع جرم از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.
رسیدگی به مشکلات حقوقی و درخواست های حدود ۱۰۰ نفر از مراجعین در دیدار مردمی رئیس کل دادگستری استان
در ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری استان، که دادستان مرکز استان، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب اردبیل، رئیس شوراهای حل اختلاف استان و معاونین قضایی رئیس کل دادگستری استان نیز حضور داشتند، به درخواست ها و مشکلات حدود ۱۰۰ نفر از مراجعین رسیدگی شده و دستورات لازم قضایی صادر گردید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *