امنیت رکن اصلی حیات آدمی

امنیت رکن اصلی حیات آدمی

چند سالی بود که جنگ تحمیلی تمام شده بود اما هنوز در منطقه عملیاتی سردشت برای تردد بیرون از منطقه نظامی محدویت و معذوریت‌های زیادی داشتیم، خوب یادم می‌آید که بعد از چند تجربه تلخ درگیری در منطقه عملیاتی «زمزیران» و پیرانشهر و سردشت؛ برای مرخصی به اردبیل آمدم و در یکی از نصف شب‌ها در کمربندی شهر از ماشین پیاده شدم و بدون هیچ ترسی از عوامل ضد انقلاب و پژاک یا دمکرات…داشتم خیابان خلوت را با ساک دستی‎ام به طرف خانه قدم می‌زدم، راست گفته‌اند که به دریا رفته می‌داند مصیبت‌های طوفان را!
از اینکه در شهری امن قدم می زنم احساس خرسندی وصف ناپذیری داشتم ، مطمئن بودم که هیچ خطری مرا تهدید نمی‌کند، حس خوش آیند آزادی و امنیت چنان حال خوشی به من داده بود که دوست داشتم تا خود صبح بی‌دغدغه در شهر قدم بزنم، آنجا بود که با تمام وجودم فهمیدم امنیت رکن اصلی حیات آدمی در روی زمین است.
از‌آنروز به بعد همیشه به نیروهای امنیتی به چشم ایجاد کنندگان اصلی امنیت وطن و صیانت کنندگان گرانقدر امور جامعه نگاه می‌کردم، برخلاف برخی از نظرات که ممکن است به نیروهای امنیتی نگاه خاصی داشته باشند همیشه وجود این سربازان گمنام را یک از واجبات موجود زندگی و نعمتی بزرگ برای جامعه دانسته ام.
چه اسم با مسمایی است که به نیروهای امنیتی سربازان گمنام می‌گویند، این چشمان بینا و گوش‌های شنوا نه دغدغه دیده شدن دارند نه شنیده شدن، و بی آنکه انتظار قدردانی از شخصی یا ارگانی یا نهادی یا رسانه‌ای داشته باشند؛ مانند پاکبازانی کار خودشان را انجام می‌دهند و شبانه روز در تلاشند که وظیفه سنگین امنیت جامعه را بی هیچ چشم‌داشتی بر دوش مسئولیت پذیر خویشتن بکشند.
نیمه شعبان روز این تلاشگران بی نام و نشان و این سربازان گمنام امام زمان (ع) نامیده شده است، جا دارد که صمیمانه ترین تبریکات را خدمت این بزرگوران بی توقع تقدیم بداریم، کسانی که صندوقچه امین اسرار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و پیوسته در تلاشند که جامعه را از هر گونه آسیب احتمالی و شیطنت شیاطین و دشمنان مهین عزیزمان صیانت کنند.
به راستی اگر نظارت شبانه روزی و صیانت پیوسته این بزرگوران بر امور جامعه آسیب‌پذیر امروزی نباشد، چقدر آسایش عمومی با خطرات بالقوه مواجه می‌شود! آن‌هم در عصری که حفره‌های امنیتی عصر صنعت و انفجار اطلاعات چندین برابر گذشته شده است، در پایان بر خویش وظیفه می‌دانم بار دیگر که روز این زحمتکشان بی‌توقع را صمیمانه خدمت همه این عزیزان تبریک بگویم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *