افزایش نگران‌کننده مبتلایان کرونا

افزایش نگران‌کننده مبتلایان کرونا

مهمانوازی کار دستمان داد

هم‌اکنون به جز شهرستان اردبیل که در وضعیت نارنجی و پرخطر شیوع کرونا قرار دارد، همه مناطق استان اردبیل در شرایط زرد قرار دارند و روز به روز بر شمار مبتلایان جدید و آمار بستری همزمان افراد مبتلا افزوده می‌شود.

روند افزایشی کرونا در استان اردبیل از حدود سه هفته پیش و همزمان با سفر گسترده نوروزی شهروندان به استان سرعت گرفته و همانند نیمه پاییز پارسال در مسیر صعودی قرار گرفته است.

افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان اردبیل طی چند روز اخیر سرعت بیشتری گرفته به طوری که شمار مبتلایان بستری همزمان با بیش از ۲ برابر افزایش، از ۱۳۰ نفر به ۲۹۴ نفر رسیده است.

همچنین بر اساس اطلاعات اعلام شده توسط دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل، در شبانه روز گذشته ۷۲ فرد مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که بالاترین آمار طی چهار ماه اخیر محسوب می‌شود.

به رغم افزایش بستری مبتلایان، تعداد فوتی‌های کرونا در استان اردبیل در شبانه روز گذشته برای دوازدهمین بار طی ۲ ماه اخیر به صفر رسیده و مجموع آمار جان‌باختگان کرونا در این استان طی ۱۳ ماه گذشته در حد یک هزار و ۴۶۴ نفر باقی ماند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل سه روز پیش در پی بروز این وضعیت با اشاره به ویزیت بیش از یک هزار نفر با علائم کرونا در روزهای اخیر و افزایش مراجعه روزانه و بیماران بدحال بستری در مراکز درمانی به صورت غیررسمی اعلام کرد که این استان وارد پیک چهارم شیوع کرونا شده است.

بابک نخستین با انتقاد از بی توجهی شهروندان به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به خصوص در چهار ماه گذشته، به کارکنان بهداشت و درمان برای مواجهه با شرایط جدید و موج چهارم  شیوع کرونا در استان اردبیل اعلام آماده باش داد.

مسئولان بهداشت و درمان استان اردبیل از حدود سه هفته قبل شرایط این استان در زمینه شیوع کرونا را شکننده اعلام کرده و هشدار داده بودند که با حضور پرشمار گردشگران و کاهش سطح رعایت مقررات بهداشتی، روند شیوع کرونا در این استان افزایشی و صعودی خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل امروز اعلام کرد: وضعیت این استان در زمینه شیوع کرونا نگران کننده بوده و آمار مبتلایان کرونا به طور قابل ملاحظه‌ای در حال افزایش است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده با اشاره به افزایش شمار بستری مبتلایان کرونای استان اردبیل در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان نیز گفت: هم اکنون ۵۲ نفر از مبتلایان در این بخش‌ها تحت درمان قرار دارند.

به گزارش ایرنا، بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *