تقویت نظارت ها برتولید، عرضه و توزیع مرغ از مرغداری تا فروشگاه های عرضه و توزیع

تقویت نظارت ها برتولید،  عرضه و توزیع مرغ از مرغداری  تا فروشگاه های عرضه و توزیع

رئیس کل دادگستری استان:

جلسه بررسی مشکلات و موانع مرتبط با حوزه تولید و عرضه کالاهای اساسی با محوریت تولید و توزیع مرغ معیشتی مردم استان با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، بازرس کل استان و جمعی از مدیران و مسئولان متولی به منظور بررسی موانع و مشکلات تولید و توزیع کالاهای اساسی از جمله مرغ در اردبیل
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه که در محل دادگستری استان برگزار شدبا اشاره به کمبود برخی از اقلام اساسی از جمله مرغ در بازار، اظهار داشت: گوشت مرغ یکی از کالاهای اساسی مورد نیاز و ضروری مردم است، لذا شرایط به وجود آمده و کمبود مرغ در بازار و به تبع آن تشکیل صف های طولانی مردم برای خرید مرغ تاسف بار وناراحت کننده بوده و این وضعیت به هیچ وجه قابل قبول نیست. بنابراین ضروری است تا دستگاه های متولی امرهر چه سریعتر با اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم از جمله رصد و نظارت بر تولید، توزیع آن و نیز برخورد با واحدهای صنفی متخلف، و مقابله با دلالی و واسطه گری شرایط پیش آمده را سامان دهند.
وی در ادامه با اعلام لزوم توزیع مرغ با قیمت مصوب گفت: در صورت مشاهده موارد تخلف، واحد صنفی پلمپ خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان هم چنین با بیان اینکه بازرسی ها از وسایل نقلیه حامل مرغ تشدید می شود اعلام کرد: هر گونه وسایل نقلیه حامل مرغ خارج از شبکه توقیف خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان با اتمام حجت به مدیران و مسئولان دستگاه ها و نهادهای مرتبط تاکید کرد : در صورت عدم حل مشکل خصوصا در ماه مبارک رمضان با مدیران متخلف برخورد قانونی خواهد شد . وی در ادامه بر الزام واحدهای تولیدی و کشتار مرغ بر رعایت مصوبات تاکید کرد و افزود: در صورت عدم همراهی برخوردهای قضایی لازم انجام خواهد پذیرفت.
وی همچنین استفاده از ظرفیت بسیج اصناف را در بازرسی ها و نظارت بر نحوه توزیع مرغ ضروری وتاثیر گذار در ثبات و آرامش در بازار عنوان نمود.
رئیس کل دادگستری استان در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه عده ای سودجو با استفاده از فرصت پیش آمده در صدد منفعت طلبی شخصی هستند و از سر سفره مردم به نفع خود سود می برند تاکید کرد: هر چند رویکرد دستگاه قضایی اتخاذ تدابیر مراقبتی و پیشگیرانه است ولی در جایی که سودجویان با اقدامات خود موجب ایجاد نارضایتی در بین مردم شده و دلسردی و ناامیدی در بین مردم ترویج نمایند قطعا با برخوردهای جدی و قاطعانه دستگاه قضایی روبرو شده و با متخلفان مطابق قانون به شدت برخورد خواهد شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *