نشست مشترک استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا

نشست مشترک استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا

مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل به همراه دکتر عظیم زاده مشاور عالی استاندار و مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل امروز در نشستی مشترک با مهندس قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، تامین منابع مالی برای طرح های توسعه منابع آب استان اردبیل را بررسی کردند.
مهندس قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با مهم و ارزنده ارزیابی کردن اقدام شرکت آب منطقه ای اردبیل در تامین منابع مالی چهار طرح بزرگ استان از فاینانس داخلی ماده ۵۶ گفت: تامین اعتبار مالی شبکه های آبیاری و زهکشی گیوی و سبلان از محل فاینانس داخلی، تجارب اول و دوم ملی در سطح کشور بوده که به همت شرکت آب منطقه ای اردبیل و با حمایت استاندار، به نتیجه رسید و تامین اعتبار سایر طرح ها هم با جدیت پیگیری می شود.
در این نشست مهندس عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گزارشی از آخرین وضعیت طرحهای آب استان و تامین مالی آنها ارائه نمود.
مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در این جلسه گفت: سد مخزنی بفراجرد، طرح آبرسانی و تصفیه خانه آب شرب خلخال توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل در حال اتمام عملیات اجرایی برای شروع بهره برداری هستند و در آینده نزدیک افتتاح می شوند و مردم شهرستان خلخال از این سه طرح بهره مند خواهند شد.
استاندار اردبیل بر امکان اتمام طرحهای شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین و سدهای عمارت، تازه کند و عنبران در صورت تامین به موقع اعتبار مالی لازم، تاکید کرد.

تشریح آخرین وضعیت بارشهای
سال آبی جاری در محدوده های مطالعاتی استان اردبیل
رئیس گروه مطالعات آب های سطحی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با مطلوب ارزیابی نمودن وقوع بارندگی‌ها در سطح استان در طی روزهای اخیر، گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در ایستگاه‌های باران سنجی تحت مدیریت شرکت آب منطقه ای استان اردبیل طی فعالیت سامانه بارشی اخیر، اغلب مناطق استان شاهد ریزش‌های جوی بصورت باران بوده است.
وی افزود: بارندگی در سطح استان از اول پاییز تاکنون به طور متوسط حدود۱۹۹ میلیمتر می‌باشد که نسبت به متوسط سالانه بارشهای بلندمدت استان، افزایش را نشان می‌دهد.
مهندس پیام خدادادی افزود: مقایسه آماری نشان می‌دهد که از اول مهر۱۳۹۹تا پانزدهم فروردین ماه سال آبی جاری، متوسط بارش در سطح استان اردبیل در ایستگاههای باران سنجی شرکت آب منطقه ای اردبیل نسبت به مدت مشابه سال گذشته و بلندمدت به ترتیب، درحدود۴۲و۳ میلیمتر افزایش داشته است که این ارقام به ترتیب افزایش۲۷و۲ درصدی بارندگیهای اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته و بلند مدت را نشان می‌دهد.
رئیــــس گروه مـــــطالعات آب سطحی شرکت آب منطقه ای اردبیل اظهار داشت: ادامه روند مناسب بارندگیها بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در روزهای آتی و همچنین وجود ذخایر برفی مطلوب در ارتفاعات استان، نویدبخش سالی پربار از نظر منابع آبی برای استان اردبیل خواهد بود.

نشست مشترک مسئول امور فرهنگی شرکت آب منطقه ای اردبیل با ائمه جماعات و رابطان فرهنگی منابع آب شهرستانها
صبح امروز دوشنبه شانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰، نشست مشترک مسئول امور فرهنگی شرکت آب منطقه ای اردبیل با ائمه جماعات و رابطان فرهنگی منابع آب شهرستانها برگزار شد.
در این نشست ضمن قدردانی از همکاری بسیار شایسته ائمه جماعات و رابطان فرهنگی در سال گذشته، رویکردهای برنامه های فرهنگی سال ۱۴۰۰ مورد بحــــث و بررسی قرار گرفت.
مسئول امور فرهنگی شرکت آب منطقه ای اردبیل در این نشست ائمه جماعات شرکت را علمداران تبلیغ و تبیین فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص‌) خطاب کرد و نسبت به مشارکت هر چه بیشتر در ایده پردازی، اقدام و رصد فعالیتهای فرهنگی شرکت در محورهای فضای مجازی، قرآن، سیره اهلبیت (ع)، سبک زندگی و خانواده، فرهنگ سازمانی و نماز و همچنین افزایش روحیه معنوی کارکنان تاکید کرد.
اباصلت ابراهیمی همچنین با اشاره به لزوم ارتقای نگاه قدسی به مقوله آب در جامعه، خواستار توجه ویژه ائمه جماعات شرکت برای تولید محتوا و هماهنگی با ائمه جمعه و ائمه جماعات دیگر برای تبلیغ فرهنگ صرفه جویی با رویکرد آموزه های دینی شد.
در ادامه نشست مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های فرهنگی، نقطه نظرات و پیشنهادهای کاربردی خود را مطرح کردند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *