صرفا جهت یادآوری

صرفا جهت یادآوری

گوشی خود را به دست می گیرم معمولا وقتی سراغ فضای مجازی می روم ابتدا سراغی از پیامهای واتساپ می گیرم که دردسر روشن کردن فیلتر شکن را ندارد اگرچه این برنامه هم مشکلات خاص خود را دارد.
بالاجبار به دیدن تلی از پیامهایی نائل می شوم که این روزها و در شرف انتخابات شورای شهر مدام در صفحات گوشیها و در فضای مجازی پرسه می زند. پیامهایی که هم فرستنده و هم گیرنده آن می دانند که هدف از ارسال آن صرفا جهت یادآوری نام کاندیدای فرستنده پیام به مخاطبینشان است که اخیرا تعدادشان در لیست مخاطبین سربه فلک کشیده است و تنها چند روز پس از انتخابات، نام تمام این مخاطبین که به ضرورت انتخابات سیو شده است برای همیشه ازحافظه گوشی وحافظه کاندیدای بازنده وحتی برنده پاک خواهدشد چه؛ بارها دیده شده است که این اشخاص حتی برای پاسخگویی به فلان خبرنگارکه دغدغه مشکلات همشهریان خود را دارد به خود زحمت پاسخگویی به تماس را هم نمی دهند.
همانهایی که از مصاحبه شانه خالی کرده و از زیر سوال رفتن هراس داشته اند اکنون به اقتضای زمان بسیار محترمانه در هر مناسبت کوچک و بزرگی به انحاء مختلف پیامهای تبریک و تسلیت به سویمان روانه می سازند و محترمانه تر از آن هر روز صبح پیام صبح بخیر می فرستند وداشتن روزی خوش را برایمان آرزو می کنند که البته ایکاش این آرزوی همیشگی شان باشد برای تمام همشهریان، برای آنان که با رایشان برکرسی پارلمان محلی و کشوری جلوس می کنند اما پس از آن دیگر خود را تافته جدابافته از مردم دانسته و از موضعی بالا به مردم می نگرند.
تجربه نشان داده است که اغلب شرکت کنندگان، صندلی شورای شهر را نه برای خدمت که به عنوان سکوی پرتابی می بینند که آنان را به قدرت و منصبی که سالها در رویای خود پرورانده اند رسانده و سری توی سرها در آورند چرا که شاهد هستیم که پس از این پرتاب ورسیدن به مراتب بالاتر قدرت، دیگربه هیچ عنوان حاضر به بازگشت و نشستن دوباره بر صندلی پارلمان محلی را قبول نمی کنند حال آنکه تجربیات آنها شاید بتواند در گشایش گره کورمشکلات چندین و چند ساله شهر موثر باشد.
حتی کسانی که تا دیروزنیت خیر داشتند ودر راس کارهای خیر خواهانه بودند امروز پا به عرصه اینگونه رقابت ها گذشته اند واین سوال در ذهنمان ریشه دوانده که آیا آن کارهای به ظاهر نیکو مقدمه ای برای رسیدن به این اهداف از پیش تعیین شده بوده است؟.
این روزها در کانالهای تلگرامی متعددی عضو هستیم که حتی حق ارسال پیام را هم نداریم اما به محض خروج از کانال بلافاصله به آن اضافه می شویم.
کاش کاندیداها و طرفدارانشان پس از پیروزی وجلوس بر کرسی نیزهمین گونه پیگیرمردم وکارآنها بوده وجویای حال ناخوش افراد جامعه باشند.

یادداشت: فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *