امام جمعه نیر: از ظرفیت برنامه شاد در امور تربیتی استفاده شود

امام جمعه نیر: از ظرفیت برنامه شاد در امور تربیتی استفاده شود

حجت الاسلام آیت نعمتی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر توجه به کودکان، نوجوانان و جوانان را در راستای اجرای برنامه های فرهنگی مهم برشمرد و افزود: اگر تربیت کودکان و نوجوانان در این سنین فراموش شود مشکلات خطرناکی در زندگی فردی و اجتماعی آنان به وجود خواهد آمد.

وی بیان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد و حلقه های صالحین پایگاه های بسیج در مسجد باید نقش هدایتگری در حوزه فرهنگی و اجتماعی را ایفا کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر انتقال آرمانهای انقلاب اسلامی به نسل‌های سوم و چهارم را مهم برشمرد و گفت: برای هرچه بهتر اجرا شدن برنامه های فرهنگی در شهرستان شورای مجازی برنامه فرهنگی دایر شده و برنامه های شهرستانی در این شورا تدوین و برای اجرا به شورای فرهنگ عمومی شهرستان انتقال داده شود.

وی همچنین بر برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌هایی با محتوای امیدبخش و نشاط برای مردم منطقه تاکید کرد.

حجت الاسلام نعمتی با گرامیداشت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از اجرای برنامه‌های این ماه بزرگ مطابق با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در شهرستان خبر داد.

شجاع اقبالی فرماندار نیر هم در این جلسه از تدوین اجرای برنامه‌های فرهنگی توسط دستگاه‌های متولی خبر داد و گفت: ادارات ذیربط در خصوص تدوین برنامه های فرهنگی و اجرای آن در شهرستان اقدام نمایند.

وی افزود: توسعه در حوزه‌های مختلف بدون توجه به مقوله فرهنگ امکان‌پذیر نیست و باید در هر برنامه‌ای این مهم مورد توجه قرار گیرد، توجه به مسائل فرهنگی در اجرای هر برنامه‌ای می‌تواند نقش مهمی در تاثیرگذاری و خروجی بهتر آن برنامه داشته باشد.

وی ابراز کرد: در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها " که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، برنامه‌های فرهنگی باید بیشتر روی مباحث کارآفرینی و توسعه این فرهنگ تکیه داشته باشد.

او بر توجه به کیفیت در برنامه‌های فرهنگی شهرستان تاکید کرد و افزود:کیفیت ‌بخشی به برنامه‌های فرهنگی با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوبی که در این شهرستان وجود دارد، ضروری است و خروجی این برنامه ها نباید در آمار و ارقام خلاصه شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *