کرونا دومین عامل مرگ و میر در خلخال شد

کرونا دومین عامل مرگ و میر در خلخال شد

به گزارش روز جمعه ایرنا ،احمد قنبری در جلسه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه خلخال افزود: بیماریهای قلبی و عروقی رتبه نخست عامل مرگ و میر افراد را در این شهرستان به خوداختصاص داده است و پس از آن ابتلا به بیماری کووید ۱۹ رتبه دوم و فوت ناشی از حوادث رانندگی نیز در رتبه سوم جای گرفته است .

وی اظهار کرد: شمار جان‌باختگان بیماری کووید ۱۹در این شهرستان از مرز ۱۰۰ نفر گذشته و این در حالی است که آمار دقیقی از جان باختگان ناشی از ابتلا به این بیماری در منازل در دست نیست و برخی از فوت شدگان در لیست آمار جان باختگان از این بیماری ثبت نشده است.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال با بیان اهمیت اعلام مرگ و میر افراد توسط پزشکان صادر کننده مجوز دفن اجساد درخلخال و نظارت پزشکی قانونی بر این امر اظهار کرد: انتظار از پزشکان در این زمینه اعلام دقیق مرگ افراد بر اساس سه شاخص پایه ،میانه و نهایی جهت برآورد دقیق آمار جان باختگان از کرونا در این شهرستان است .

وی از افزایش آمار فوت شدگان و همچنین کاهش قابل توجه ولادت‌ها در این شهرستان در سال ۹۹ در مقایسه با آمار سال ۹۸ خبر داد و افزود: در حالی که آمار فوتی‌های سال ۹۸ خلخال ۳۹۵ نفر بوده این میزان با ۴۳ درصد رشد به ۵۱۴ نفر در سال ۹۹ رسیده است.

قنبری گفت: افزایش مرگ و میر همراه با کاهش تولد نوزادان، کم رنگ شدن فرهنگ باروری در بین بانوان و همچنین روند رو به رشد جمعیت سالمند این شهرستان زنگ خطری برای کاهش جمعیت جوان و افزایش افراد پیر و سالمند این منطقه در آینده است.

وی بیان کرد: در حالی که شاخص باروری در کشور از میانگین ۲.۳ درصد به ۱.۳ درصد کاهش یافته است این میزان در خلخال پایین‌تر از میانگین کشوری بوده و هم اکنون شاخص باروری در این شهرستان ۱.۳۲ درصد است.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *