زندگی به بالیقلوچای بر می‌گردد

زندگی به بالیقلوچای بر می‌گردد

با تدبیر آب منطقه ای اردبیل :

با کاهش شدید بارشها و افزایش دمای هوا در سال جاری و عدم جاری شدن آب در رودخانه بالیخلی چای، حقابه زیست محیطی رودخانه بالیخلی چای با مشارکت و همکاری شرکت آب منطقه ای اردبیل و شهرداری اردبیل در محدوده شهر اردبیل از محل آب ذخیره شده در دریاچه شورابیل با جریان حداقلی بر اساس برنامه ریزی و مدیریت یکپارچه دریاچه شورابیل و رودخانه بالیخلی چای از هم اکنون تا اواخر تابستان امسال، در حال رهاسازی است.


بازدید و بررسی آخرین وضعیت احداث طرح شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای اردبیل
مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و مهندس بهروز محمدی و مهندس رضا غفاری اعضای هیئت مدیره و معاون مالی و پشتیبانی به همراه سایر مدیران شرکت از جبهه های کاری مختلف طرح احداث شبکه آبیاری و زهکشی گیوی در شهرستان کوثر بازدید کردند.
مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی در منطقه، گسترش عملیات اجرایی در جبهه های مختلف کاری و افزایش تجهیزات و ماشین آلات کارگاهی برای تسریع بیشتر در اجرای شبکه آبیاری گیوی موثر و لازم دانست.
مهندس رضا غفاری عضو هیئت مدیره شرکت نیز ضمن بیان تلاشهای انجام شده در سال گذشته در خصوص اخذ فایناس ۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریالی طرح آبیاری زهکشی گیوی، بر تسریع در انجام طرح مذکور تاکید نمود.
مهندس بهروز محمدی عضو هیئت مدیره و معاون مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای اردبیل در این برنامه احداث شبکه آبیاری و زهکشی گیوی را پس از بیش از ۱۰ سال توقف در احداث آن، از فعالیتها و اقدامات ارزشمند شرکت آب منطقه ای اعلام کرد که در زندگی و درآمد مردم تاثیر خوبی خواهد داشت.
مهندس عبدالرضا محبت دار مدیر طرحهای توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل و مهندس رضا حبیبی نماینده مجری طرح شبکه و زهکشی گیوی در ابتدای بازدید ضمن ارایه گزارشی از روند اجرای طرح شبکه آبیاری و زهکشی گیوی در ماه فروردین ۱۴۰۰ برنامه های آتی و راهکارهای تسریع بیشتر در اجرای این طرح را ارائه نمودند.
مهندس رضا حبیبی عملیات اجرایی در جبهه های مختلف طرح را تشریح کرد و اعلام نمود: لوله فولادی تولید شده برای شبکه آبیاری و زهکشی گیوی از اواخر فروردین در حال ورود به کارگاه طرح است و عملیات کانال کنی برای لوله گذاری نیز همزمان با ورود لوله ها آغاز شده است.
گفتنی است منابع اعتباری احداث سامانه انتقال آب و شبکه اصلی آبیاری پایاب سد گیوی از محل تسهیلات ماده ۵۶ تامین اعتبار شده است.


تداوم عملیات اجرایی احداث شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین استان اردبیل به منظور گسترش افزایش سطح اراضی درحال بهره برداری
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با هدف افزایش سطح سبز در طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل عملیات اجرایی در ناحیه عمرانی دوم این شبکه به منظور گسترش و افزایش سطح سبز و اراضی تحت بهره برداری در این شبکه درحال اجراست و تداوم دارد.
مهندس عباس جنگی مرنی افزود: در سال مالی جاری به دنبال پیگیری لازم برای تخصیص اعتبار مالی مناسب به طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین، خوشبختانه امسال این طرح در ناحیه عمرانی دوم درحال احداث و تکمیل است و فعالیت های عمرانی در جبهه های مختلف ادامه دارد و تکمیل احداث کانال اصلی شبکه آبیاری خداآفرین به طول ۴۰ کیلومتر در فروردین ماه انجام شد و در روزهای اخیر به همت شرکت آب منطقه ای اردبیل آب اندازی گردید.
مهندس هوشنگ خلفی زاده نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین نیز با اشاره به آب اندازی ۴۰ کیلومتر از کانال اصلی شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل اظهار داشت: با تمهیدات شرکت آب منطقه ای اردبیل و متعاقب بازدید اول سال استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از طرح خداآفرین و حمایتها و پشتیبانی آنها، خوشبختانه زودتر از زمانبندی تعیین شده توانستیم ۴۰ کیلومتر از کانال اصلی را در ناحیه عمرانی دوم شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین آب اندازی کنیم.
مهندس خلفی زاده تصریح کرد: طبق هماهنگی بعمل آمده با سازمان جهاد کشاورزی استان، مقرر شده تا اولین ایستگاه پمپاژ ناحیه عمرانی دوم نیز از آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی شود که با توجه به گسترش فعالیت های اجرایی امید است در صورت تامین برق ایستگاهها توسط شرکت توزیع نیروی برق اردبیل، زودتر از برنامه مصوب به بهره برداری برسد تا کشاورزان عزیز و زحمت کش منطقه از سامانه آبیاری مدرن در شبکه آبیاری خداآفرین بهره مند گردند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *