نقش کارگر در عرصه تولید انکارناپذیر است

نقش کارگر در عرصه تولید انکارناپذیر است

مهدی اشجع به مناسبت روز کارگر بیان کرد:

به مناسبت روز و هفته کارگرصبح دیروز جلسه همفکری نیروی انتظامی و اتاق اصناف با حضور سرهنگ عادل منیر و مهدی اشجع رییس اتاق اصناف و رامین صادقی مدیر کل اداره صمت برگزار شد.
مهدی اشجع رییس اتاق اصناف اردبیل در این جلسه ضمن تقدیر از توجه نیروی انتظامی به تامین امنیت اصناف و بازاریان عنوان کرد: اردبیل با دارا بودن ۳۵ هزار واحد صنفی به عنوان بزرگترین تشکل جامعه در حال فعالیت بوده وهمواره پیشگام درتعامل با نیروی انتظامی است.
وی به نقش ویژه و تاثیرگذار پلیس اردبیل در تامین امنیت شهر و بخصوص بازار اردبیل و بازار زرگران اشاره کرد و افزود:بدون شک این امنیت در سایه درایت و تلاش نیروی انتظامی به دست آمده است.
اشجع در ادامه بیان کرد: ضروری است همکاران صنفی ما در بازار نیز با ایجاد امکانات امنیتی از قبیل نصب دوربین و ایمن سازی محل کسب خود نیروی انتظامی را در راستای تامین امنیت یاری رسانند.
رییس اتاق اصناف اردبیل ضمن قدردانی از تلاش بی وقفه کارگران خاطر نشان کرد: بی تردید نقش کارگر در عرصه تولید انکارناپذیر است و جا دارد روز کارگر را به تمام کارگران زحمتکش استان تبریک بگویم.
وی بیان کرد: در راستای تحقق شعار مانع زدایی و پشتیبانی از تولید هیئت رییسه جدید اتاق اصناف در تعامل با روسای اتحادیه ها در تلاش است تا بتواند به منظور رفع مشکلات موجود گامهای موثری بردارد.
تعامل اصناف اردبیل با نیروی انتظامی مثال زدنی است
سرهنگ عادل منیر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردبیل نیز در این جلسه به همدلی و هم صدایی اصناف و پلیس در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و افزود: علیرغم وجود کرونا در سالی که گذشت استان اردبیل جزو سه استان امن کشور شد و این مهم، به همکاری مردم و مسئولان و پای کار بودن همکاران نیروی انتظامی و پلیس امنیت در سطح استان برمی گردد.
وی ضمن قدردانی از تعامل و همکاری اتاق اصناف با نیروی انتظامی عنوان کرد:اگر چه سالی که گذشت پر از تلاطم و پیچیدگی های خاص خود بود اما خوشبختانه استان ما و بخصوص مرکز آن اردبیل از وقوع جرائم خشن به دور بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردبیل خاطرنشان کرد: در سال۱۴۰۰ که به فرموده مقام عظمای ولایت سال پشتیبانی و مانع زدایی در تولید نام گرفته تمام تلاش ما این است که علاوه بر مقابله با جرائم تولید و مبارزه با مفسدان و محتکران اقتصادی ، تامین امنیت در تولید را به صورت ویژه مدنظر قرار دهیم.
سرهنگ منیر در خصوص تامین امنیت اماکن مختلف از جمله پاساژها و مجتمع های تجاری یادآور شد: تعدادی از این اماکن مجهز به دوربین مداربسته نیست و انتظار می رود در این خصوص و همچنین در خصوص به کارگیری نگهبان در پاساژ ها و بازارهای سنتی اقدامات لازم انجام شده وبدین ترتیب هماهنگی های لازم در راستای تامین نظم و امنیت با کارشناسان نیروی انتظامی بیش از پیش واقع شود چنانچه راسته بازار و بازار زرگران با داشتن ۱۸ دهنه ممکن است که در مواقع بحرانی و تهدیدآسیب پذیر باشد و همکاری میراث فرهنگی و شهرداری را در خصوص تامین زیرساخت های امنیتی در این قسمت ازشهر را می طلبد.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین بیان کرد: لازم است برخی مشاغل که در حاشیه شهر تحت عنوان سمساری و ضایعاتی فعالیت دارند نیز به طور مناسب ساماندهی شود.
وی ادامه داد: خدمات اصناف همواره زبانزدخاص و عام است و حمایت از آنان نیز در راستای صیانت از جان و مال مردم بوده و مانیزاز اصناف در تامین امنیت پایدار شهریاری می طلبیم.
هر زمان نیاز به تصمیم اصناف بوده با درایت و تدبیر ظاهر شده است
رامین صادقی مدیر کل اداره صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در ادامه جلسه به بیان عملکرد خوب اتاق اصناف با هیئت رییسه جدید پرداخت و عنوان کرد: در ترکیب جدید هیئت رئیسه با برنامه ریزی هایی که انجام شده در حوزه اداری و همچنین در پروسه انجام وظایف اداری تصمیمات خوبی اتخاذ شده است . بر این مبنا تلاش می شود از طرف اداره صمت نیز تفویض اختیاراتی صورت گیرد چرا که پویایی اصناف همان پویایی صنعت و معدن است .
صادقی گفت : بدون شک اگر اصناف نتواند بر مشکلات خود فائق آید مشکلات دیگردر حوزه تولید نیزبه صورت لاینحل باقی خواهد ماند.
وی ضمن قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت جامعه ادامه داد :خوشبختانه در سالی که گذشت با تدبیر نیروی انتظامی در راستای همراهی اصناف و بازاریان کوچکترین تنشی به وجود نیامد و نیروی انتظامی و پلیس همواره حامی اصناف و بازاریان بوده است.
صادقی خاطر نشان کرد: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰مبنی بر پشتیبانی از تولید و مانع زدایی مشکلات واحدهای تولیدی با توجه به زیر شاخه آن درموعد خویش مطرح و با دعوت از مدیران دستگاههای اجرایی مسائل و مشکلات آنها انتقال می یابد تا پروسه خدمت رسانی کوتاهتر شده و توانمندسازی اصناف انجام گیرد.
صادقی بیان کرد: هر زمانی که نیازبه تصمیم گیری اصناف بوده اصناف با تدبیر و درایت به صورتی پر رنگ ظاهر شده و اداره صمت را در تحقق اهداف خرد و کلان یاری نموده است.
در ادامه این جلسه سرهنگ منیر به همراه قلی زاده ؛ رییس اطلاعات و حجت الاسلام دشتی؛ رییس ستادعقیدتی-سیاسی استان و صادقی مدیرکل اداره صمت استان از کارخانه اشجع باتری وعسل مهرنوش بازدید کرده وبا اهدای گل به کارگران این روز را گرامی داشتند.
همچنین با اهدای لوح تقدیر به اشجع مدیر کارخانه اکو باتری و صفری مدیر کارخانه عسل مهرنوش ازتلاش ارزنده آنان در پویایی چرخه تولیدقدردانی شد.

تنظیم:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *