۷۵ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در استان اردبیل توزیع شد

۷۵ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در استان اردبیل توزیع شد

سیدحجت مدنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: استان اردبیل یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور بوده و پذیرای مسافران و گردشگران زیادی در تعطیلات نوروزی هر سال است و در فروردین ماه امسال نیز با توجه به موقعیت ویژه استان، شاهد شرایط متفاوتی نسبت به سال قبل در عرضه بنزین در جایگاه‌های سوخت بودیم.

مدنی با اشاره به افزایش ۶۵ درصدی مصرف بنزین موتور در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزود: مصرف سایر سوخت‌های نفتی استان بیانگر کاهش ۲۳ درصدی مصرف نفت سفید و افزایش ۳۳ درصدی مصرف نفت گاز بخش غیر نیروگاهی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل است.

وی گفت: میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در فروردین ماه سال جاری در بخش‌های حمل و نقل ۶۶ درصد، حرارتی چهار درصد ، برق (نیروگاه) ۲۱ درصد ، کشاورزی هفت درصد ، پروژه‌های عمرانی یک درصد و بخش صنایع یک درصد می‌باشد.

او به ارسال ۱۵ میلیون لیتر نفت گاز طی فروردین ماه سال جاری به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل اشاره کرد و افزود: میزان تامین سوخت نفت گاز نخستین ماه سال جاری نیروگاه اردبیل از طریق خط لوله از انبار نفت اردبیل به نیروگاه یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۵۴ درصد کاهش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل اظهارکرد: مصرف بخش غیر نیروگاهی این فرآورده در بازده زمانی قید شده حدود ۲۴ میلیون لیتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد افزایش داشته است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *