بیشترین آسیب کرونا به ورزش استان اردبیل بوده است

بیشترین آسیب کرونا  به ورزش استان اردبیل بوده است

به گزارش ایرنا، سجاد انوشیروانی روز پنجشنبه در نشست بررسی مسائل ورزش شهرستان نیر افزود: در میان بخش‌های مختلف، ورزش و گردشگری بیشترین آسیب را ار کرونا دیده‌اند زیرا این دو بخش با بیشترین تعطیلی مواجه بوده‌اند.

وی بیان کرد: باشگاه‌داران از زمان شیوع این ویروس به دلیل تعطیلی، متحمل خسارات مالی زیادی شده‌اند که حتی تسهیلات بانکی ارائه شده نیز پاسخگوی آسیب‌های وارده نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: این اداره کل تمایلی به تعطیلی باشگاه‌های ورزشی ندارد اما برای حفظ سلامت ورزشکاران، مربیان و حتی باشگاه‌داران مجبور به این کار است و از فعالان در این عرصه نیز تقاضا می‌شود نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس باشند و در غیر این صورت بر اساس قانون و مقررات با آنها رفتار خواهد شد.

انوشیروانی طولانی شدن پروژه‌های عمرانی ورزشی و کمبود بودجه را معضل شدید ورزش استان اعلام کرد و افزود: برای جبران کمبودها علاوه بر استفاده از تمام فرصت‌ها، باید ظرفیت‌های جدید ایجاد کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به پروژه‌های ورزشی شهرستان نیر گفت: عملیات احداث خوابگاه ورزشی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد مدتهاست که بلاتکلیف مانده بود که بعداز اختصاص اعتبار عملیات اجرایی ‌آن ظرف مدت یک‌ماه آینده شروع خواهد شد.

وی افزود:برای تعمیر سالن ورزشی شهر کورائیم هم ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته و نیاز به اعتبار دیگر برای تکمیل آن است.

شجاع اقبالی ، فرماندار نیر هم با اشاره به این که این شهرستان همه ساله میزبان تیم‌های لیگ برتری فوتبال برای برگزاری اردوهای آماده‌سازی می‌باشد، به اهمیت تکمیل خوابگاه ورزشی در راستای اسکان تیم‌ها اشاره کرد و خواستار تسریع در اجرای آن شد.

اقبالی اظهارکرد: احداث خوابگاه ورزشی در این شهرستان از مهم‌ترین اقدامات برای توسعه و پیشرفت ورزش شهرستان است و با تکمیل آن می‌توان اردوها و رقابت تیم‌های مهم ورزشی کشور را در نیر میزبانی کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان نیر ۳۲ هیات ورزشی دارد که از این تعداد ۱۶ هیات فعال هستند، افزود: هیات های ورزشی نیر از لحاظ اعتبارات لازم با کمبود مواجه هستند و امیدواریم مسئولان ورزشی استان در این زمینه پیگیری لازم را داشته باشند.

شهرستان نیر به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع مناسب از سطح دریا و واقع شدن در دامنه‌های کوه سبلان ، شرایط آب و هوایی مناسبی را برای تمرینات بدنسازی و برپایی اردوی آمادگی تیم‌های ورزشی دارد و بویژه در فصل تابستان پذیرای تیم‌های مختلف ورزشی است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *