افزون بر یک‌هزار بسته معیشتی و غذای گرم در اردبیل توزیع شد

افزون بر یک‌هزار بسته معیشتی و غذای گرم در اردبیل توزیع شد

به گزارش ایرنا، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل روز پنجشنبه با اشاره به اجرای پویش ضیافت همدلی، از توزیع ۵۰۰ بسته مواد غذایی از سوی موسسه خیریه ۱۴ معصوم (ع) خبر داد.

بهزاد ستاری گفت: این موسسه خیریه همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) بسته‌های غذایی با ارزش بیش از یک میلیارد ریال شامل برنج، روغن و سایر اقلام مصرفی را بین خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی شهرستان اردبیل توزیع کرد.

وی افزود: پویش ضیافت همدلی در ماه مبارک رمضان با مشارکت موسسه‌های خیریه زیر پوشش به منظور تامین بسته‌های غذایی، غذای گرم، بسته‌های بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای خانواده‌های زیر پوشش در حال اجرا است.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل نیز از توزیع ۳۱۲ بسته مواد غذایی به نیازمندان از سوی این هیات خبر داد.

عبدالرضا اقبال در مراسم توزیع این بسته‌های غذایی در محل خانه کشتی عباس‌زاده اردبیل بیان کرد: هیات کشتی با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل این بسته‌های مواد غذایی را (هر بسته با ارزش نزدیک به سه میلیون ریال) بین نیازمندان توزیع کرد.

وی با اشاره به اینکه کشتی ورزشی پهلوانی است، اضافه کرد: در این راستا پهلوانی در خارج از میدان کشتی نیز مبنای کار قرار گرفت و برای نخستین بار به کمک نیازمندان شتافت.

همچنین مسئول سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل از توزیع ۲۰۰ پرس غذای گرم در طرح اطعام کریمانه و کمک مومنانه بین نیازمندان خبر داد.

سرهنگ مهدی مهدی‌زاده اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان، بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) و موکب امام رضا (ع) این میزان غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

وی یادآور شد: سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل با همکاری خیران، روسای هیات‌های ورزشی، سازمان‌های مردم نهاد و اداره‌کل ورزش و جوانان این استان تا کنون بیش از چهار هزار بسته معیشتی بین افراد نیازمند و آسیب دیده از شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا توزیع کند.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بر این اساس رزمایش مواسات (همدلی و کمک مومنانه) در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و دستور دولت، با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان در دستور کار قرار گرفت.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *