آیین نماز جمعه در هفت شهر استان اردبیل برگزار می‌شود

آیین نماز جمعه در هفت شهر استان اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام ناصر نصیری روز پنجشنبه افزود: در راستای مبارزه با ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن اعمال محدودیت‌های کرونایی همزمان با سراسر کشور در اردبیل نیز اعمال شده و بر این اساس نماز جمعه در شهرهای که وضعیت بحرانی قرمز و نارنجی دارند، برگزار نخواهد شد.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد کرونا هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد مغان، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

او با بیان اینکه دستورالعمل های بهداشتی و الزامات سلامت محیط در مساجد و مصلاها، در اختیار ائمه جمعه و مسئولان ستادهای نماز جمعه قرار دارد، اضافه کرد: رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این ایام جهت حفظ سلامتی نمازگزاران ضروری است.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل به نمازگزاران توصیه کرد علاوه بر وضو گرفتن در منزل و استفاده از ماسک و دستکش ، سجاده ، مهر شخصی و کیسه‌های کفش یک‌بار مصرف به همراه داشته باشند.

حجت‌الاسلام نصیری توصیه کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای و افراد دارای علایم سرماخوردگی یا علائم مشابه بیماری کرونا از شرکت در نماز خودداری کنند.

وی با بیان اینکه ستاد برگزاری نماز جمعه تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا است، گفت: امیدواریم با کمک خداوند متعال و با رعایت توصیه‌های بهداشتی ویروس کرونا شکست خورده و برگزاری فریضه نماز جمعه در کشورمان بار دیگر میسر شود.

به گزارش ایرنا، هرچند منحنی موج چهارم شیوع کرونا در استان اردبیل نزولی است ولی باید بیماری کووید.۱۹ را همواره جدی گرفت و موازین بهداشتی را رعایت کرد.

بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، موج چهارم شیوع کرونا در استان اردبیل از چند روز پیش از وضعیت قرمز خارج شده و به نارنجی تغییر یافته و بر همین اساس امیدواری برای مهار بیماری کووید.۱۹ در این استان افزایش یافته است.

شیوع کرونا در استان اردبیل پس از چند هفته اوج، در چند روز اخیر رو به کاهش قرار گرفته به طوری که ابتلای جدید به کرونا در استان اردبیل با ۵۰ نفر کاهش نسبت به ۲ هفته قبل روند کاهشی داشته و به ۷۱ نفر رسیده و مجموع شمار بستری‌ها نیز با ۱۶۲ مورد کاهش از ۶۳۳ نفر به ۴۷۱ نفر افت کرده است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده طی شبانه‌روز گذشته چهار نفر دیگر از افراد مبتلا به بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل جان باختند و مجموع فوتی‌های کرونا در این استان به یک هزار و ۶۹۶ نفر رسید.

هم‌اکنون با تکمیل ظرفیت پذیرش مبتلایان جدید کرونا و با ادامه روند فعلی، فشار مضاعفی بر مراکز درمانی استان اردبیل در خصوص پذیرش و درمان مبتلایان کرونا وارد شده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *