یک هزار و ۱۰۰میلیارد تومان برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل تامین می شود

یک هزار و ۱۰۰میلیارد تومان برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل تامین می شود

استاندار اردبیل در جلسه بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل عنوان کرد؛

با حضور استاندار اردبیل، معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، مدیرکل دفتر فنی استانداری و مدیران ارشد توزیع برق استان و انتقال برق استان اردبیل و جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان و فرمانداران شهرستان های اصلاندوز و پارس آباد و بیله سوار جلسه بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین و برنامه های آتی برای تکمیل آن و سطوح اراضی بهره برداری شده و آماده بهره برداری برگزار شد.
استاندار اردبیل در این جلسه با تاکید بر تمرکز در برنامه ایجاد سطح سبز در پایاب سد خداآفرین، خواستار همکاری تمامی دستگاههای اجرایی مرتبط و اتمام زودهنگام عملیات اجرایی ناحیه ۲ شبکه و شروع و تکمیل پروژه های طرح خداآفرین در نواحی ۳ و ۴ شبکه شد.
مهندس اکبر بهنامجو از تامین و اختصاص یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نواحی عمرانی، طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد خداآفرین در محدوده این استان خبر داد.
وی اظهار کرد: با پیگیریهای انجام شده مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق سازمان برنامه و بودجه و ۶۰۰میلیارد تومان از محل فروش اراضی سازمان جهادکشاورزی برای تکمیل این پروژه عظیم تامین شده و باید روند اجرایی آن نیز تسریع شود.
مهندس بهنامجو با بیان اینکه تاکنون پنج هزار هکتار از ۳۷ هزار هکتار در شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین به بهره برداری رسیده است، افزود: ناحیه عمرانی اول با همکاری آب منطقهای و سازمان جهاد کشاورزی استان به بهره برداری رسیده و ناحیه عمرانی دوم شبکه آبیاری این پروژه با بیش از ۹۲ در صد در حال اجراست و تا اواخر مردادماه سال جاری تقریبا ۱۶هزار هکتار از این شبکه به بهره برداری میرسد.
او بیان کرد: برای تکمیل این پروژه عظیم باید تعداد گروههای کاری افزایش یابد و نحوه اجرا نیز بصورت فشرده انجام شود و همچنین جهت تامین شیرآلات لازم با کارخانه سازنده برنده مناقصه مذاکره شود.
مهندس بهنامجو با اشاره به اینکه عملیات تکمیل سد خدا آفرین و قیز قلعه سی ظرف یک ماه آینده به اتمام می رسد، افزود:باید نواحی عمرانی این شبکه آبیاری و زهکشی طبق جدول زمانبدی تا سه ماه آینده اجرا شود و اجرای خط برق۱۳۲ نیز با هماهنگی و همکاری شرکت برق منطقه ای به ایستگاه هلی پمپاژ در الویت قرار گیرد.
به گفته وی بهره برداری طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی سوم و ناحیه عمرانی چهارم این پروژه ظرف مدت ۶ماه و اتمام نهایی پروژه تا پایان سال جاری انجام می شود.
استاندار اردبیل ضمن قدردانی از رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه همکاری بسیار خوبی جهت تامین اعتبار پروژههای استان اردبیل دارد و در هفته های آتی برای بازدید از روند اجرای پروژه ها و میزان پیشرفت پروژه پایاب سد خداآفرین به استان اردبیل سفر خواهد کرد.
در ابتدای این جلسه مهندس عباس جنگی مرنی رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گزارشی از آخرین وضعیت شبکه پایاب سد خداآفرین و اقدامات انجام یافته و برنامه های آتی ارائه نمود.


با تلاش ۱۲ ساعته مهندسان شرکت آب منطقه ای اردبیل در طرح آبرسانی مشگین شهر؛
شکستگی خط لوله آبرسانی مشگین شهر ترمیم و آب شهر وصل شد
اکبر صمدی، فرماندار مشگین شهر در بازدید از محل شکستگی خط لوله آبرسانی ضمن قدردانی از تلاشهای شرکت آب منطقه ای اردبیل، از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل مدیریت بحران استان برای اصلاح این محل خبر داد و خاطر نشان کرد: با تخصیص این مبلغ اصلاح محل رانش انجام می گیرد.
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در بازدید از محل شکستگی لوله خط انتقال آب، ضمن ابراز رضایت از اصلاح به موقع مسیر رانش گفت: تمام تلاش شرکت آب منطقه ای اردبیل این است که با تخصیص اعتبار از محل تنش و افزایش اعتبار ردیف اجرایی، محل رانش را اصلاح و این پروژه را سریعاً به اتمام برساند.
مهندس بهروز پورمهر همچنین اظهار کرد: چون محل رانش در پروژه خط انتقال از خیاوچای به تصفیه خانه مشگین شهر واقع شده است باتخصیص اعتبار از طرف مدیریت بحران کشور برای این محل که چند بار موجب قطع شدن آب شهر مشگین شهر شده است، بتوانیم نسبت به حل مشکل آبرسانی مشگین شهر اقدام نماییم.
نماینده مجری طرح آب رسانی مشکین شهر نیز گفت: در سه سال اخیر ۷ بار خط اصلی آب مشکین شهر در اثر رانش جاده قدیم شکسته و باعث قطعی آب چند ساعته شهر مشگین شده است ولی حادثه امروز محل رانش کمی نگران کننده بود که در چندجا از این منطقه ترکهای عرضی در زمین ایجاد شده بود که موجب شکستن لوله و جابجایی اتصالات در دو منطقه شده بود و همچنین رانش موجب ریزش کوه نیز شده بود که امیدواریم با قید فوریت با تخصیص اعتبار مناسب نسبت به اصلاح قطعی مکان رانش اقدام شود.
مهندس حسن کروبیان افزود: محل رانش توسط مشاور مطالعه و طراحی شده است ولی با توجه به کمبود اعتبار متاسفانه تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است ولی باپیگیری های شرکت آب منطقه ای اردبیل و حمایت های مدیریت بحران استانداری اردبیل امیدواریم با تخصیص ۵۰ میلیارد ریال به این محل نسبت به تثبیت و اصلاح کامل محل رانش اقدام کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *